Мактабларда ҳар ҳафта душанба куни биринчи соати "Келажак соати" дарслари сифатида ўқитилади. Бу ҳақда мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги ахборот хизмати хабар берди.
Маълум қилинишича, Мактабгача ва мактаб таълими вазирининг "Мактабгача ва умумий ўрта таълим ташкилотларида маънавий-маърифий ишлар самарадорлигини ошириш тўғрисида"ги буйруғи қабул қилинди.
Боғчаларда 2025-2026 ўқув йилида ўтказиладиган маънавий-маърифий тадбирларнинг намунавий иш режаси;
Мактабларда 2025-2026 ўқув йилида ўтказиладиган маънавий-маърифий тадбирларнинг намунавий иш режаси;
Мактаб психологининг 2025-2026 ўқув йилига мўлжалланган намунавий иш режаси;
Мактаблар учун "Келажак соати" дарсларининг намунавий мавзулар рўйхати тасдиқланди.
Мактабларда ҳар ҳафтанинг жума куни ўтказиб келинаётган "Синф соатлари" 2025-2026 ўқув йили давомида ҳар ҳафтанинг душанба куни биринчи соатида "Келажак соати" дарслари сифатида ўқитилиши белгиланди.

In schools, the first period every Monday will be taught as "Hour of the Future" classes. This was reported by the information service of the Ministry of Preschool and School Education.
It is reported that the order of the Minister of Preschool and School Education "On increasing the effectiveness of spiritual and educational work in preschool and general secondary education institutions" was adopted.
The model work plan for spiritual and educational events to be held in kindergartens in the 2025-2026 academic year;
The model work plan for spiritual and educational events to be held in schools in the 2025-2026 academic year;
The model work plan of the school psychologist for the 2025-2026 academic year;
A sample list of topics for "Hour of the Future" lessons for schools was approved.
It was established that the "Class Hours," which have been traditionally held on Fridays every week in schools, will instead be taught as "Hour of the Future" lessons during the first period every Monday throughout the 2025-2026 academic year.