Тошкент ва Аммон авиақатновлари йўлга қўйилади
30 июндан бошлаб Ўзбекистон ва Иордания пойтахтлари — Тошкент ҳамда Аммон ўртасида мунтазам тўғридан тўғри авиақатновлар йўлга қўйилиши режалаштирилмоқда.
'Тошкент ва Аммон авиақатновлари йўлга қўйилади'ning rasmi
30 июндан бошлаб Ўзбекистон ва Иордания пойтахтлари — Тошкент ҳамда Аммон ўртасида мунтазам тўғридан тўғри авиақатновлар йўлга қўйилиши режалаштирилмоқда. Бу ҳақда Dunyo ахборот агентлиги хабар берди.
Янги авиайўналиш очилиши муносабати билан Иорданияда Ўзбекистоннинг туризм салоҳияти тақдимоти ўтказилди. Унда туризм соҳаси вакиллари, йирик туроператорлар, меҳмонхона бизнеси раҳбарлари ҳамда Royal Jordanian Airlines авиакомпанияси раҳбарияти иштирок этди.
Тақдимотда Ўзбекистоннинг зиёрат туризми имкониятлари, ислом цивилизациясига оид муқаддас қадамжолар ва буюк алломалар мероси ҳақида маълумот берилди.
Дастлабки мунтазам рейс 30 июнь куни амалга оширилади. Жадвалга кўра, Royal Jordanian Airlines'нинг RJ196 рейси Аммондан маҳаллий вақт билан соат 22:50 да парвоз қилиб, эртаси куни соат 05:25 да Тошкент халқаро аэропортига қўнади.
Томонлар туризм соҳасидаги ҳамкорликни кенгайтириш, бизнес-миссиялар ва B2B учрашувларини кўпайтириш, шунингдек, икки мамлакатнинг сайёҳлик имкониятларини биргаликда тарғиб қилиш бўйича ҳам келишувга эришган.

Flights between Tashkent and Amman will be established.
Starting from June 30, regular direct flights between the capitals of Uzbekistan and Jordan — Tashkent and Amman — are planned to be launched.
Image of 'Flights between Tashkent and Amman will be established.'
From June 30, regular direct flights are planned to be established between the capitals of Uzbekistan and Jordan — Tashkent and Amman. The Dunyo news agency reported this.
On the occasion of the opening of the new air route, a presentation of Uzbekistan's tourism potential was held in Jordan. It was attended by representatives of the tourism sector, major tour operators, leaders of the hotel business, and the management of Royal Jordanian Airlines.
During the presentation, information was provided about Uzbekistan's pilgrimage tourism opportunities, holy sites related to Islamic civilization, and the legacy of great scholars.
The first regular flight will be operated on June 30. According to the schedule, Royal Jordanian Airlines' flight RJ196 will depart from Amman at 22:50 local time and will land at Tashkent International Airport at 05:25 the next day.
The parties also reached an agreement on expanding cooperation in the tourism sector, increasing business missions and B2B meetings, as well as jointly promoting the tourism opportunities of the two countries.