Дональд Трамп журналистлар билан суҳбатда Россия президенти Владимир Путиндан “жуда ҳафсаласи пир бўлганини” қайд этди. Унинг сўзларига кўра, Қўшма Штатлар “одамларга омон қолишга ёрдам берадиган барча чораларни кўрмоқда”. Бу ҳақда "Zamon.uz" маълум қилди.
Шунингдек, Трамп 29 август куни Киев раҳбари Владимир Зеленский ва Европа етакчиларидан ҳам норозилигини билдирган.
Унга кўра, Украина ва Европа ўз ҳудудларининг бир қисмини йўқотишини тан олиши керак. Америка президенти можарога барҳам бериш тарафдори эканини таъкидлади.
Аввалроқ ҳам Трамп Путин билан мулоқотдан ҳафсаласи пир бўлганини билдирган, бироқ шунга қарамай, у билан алоқани тўхтатмаганини қайд этган эди.
Оқ уй раҳбарининг сўзларига кўра, Москва билан келишувга эришиш борасида бир неча бор умид билдирган, аммо барибир конструктив мулоқот имконияти мавжудлигига ишонади.

Donald Trump, in an interview with journalists, noted that he was "very honored" by Russian President Vladimir Putin. According to him, the United States is "looking at all measures to help people survive." This was reported by "Zamon.uz" reported.
Trump also expressed his dissatisfaction with the leader of Kyiv, Volodymyr Zelenskyy, and European leaders on August 29.
According to him, Ukraine and Europe must accept the loss of part of their territories. The American president emphasized that he is in favor of ending the conflict.
Trump had previously also stated that he was honored by the communication with Putin, but despite this, he noted that he had not stopped contact with him.
According to the White House leader, he has expressed hope several times about reaching an agreement with Moscow, but still believes in the possibility of constructive dialogue.