Зеленский: Донецк вилоятида 160 кв.км ҳудуд озод қилинди
Украина президенти Владимир Зеленский армияси Донецк вилоятида бир неча ҳудудларни қайтариб олгани ҳақида маълум қилди.
'Зеленский: Донецк вилоятида 160 кв.км ҳудуд озод қилинди'ning rasmi
Президентнинг айтишича, сўнгги ҳафталарда Украина кучлари 160 квадрат километр майдон ва етти қишлоқни озод этган. Унга кўра, фақатгина Покровский йўналишида Россия армиясининг 1300 га яқин аскари ҳалок бўлган. Зеленский Донетск вилоятига ташриф буюриб, десант ва штурмчи қўшинлар бошқарув пунктида бўлди.
Қайси қишлоқлар озод қилингани очиқланмади. Бироқ украин манбалари бу операция Доброполе яқинидаги русларнинг фронтдаги чиқиб кетган ҳудудини йўқ қилиш билан боғлиқ бўлиши мумкинлигини билдирган.
Аввалроқ бу ерда Россия қўшинлари ҳужуми ҳақида хабар берилганди, аммо кейинчалик Украина армияси қарши ҳужумга ўтиб, бир қатор ҳудудларни қайтариб олгани айтилмоқда.

According to the president, in recent weeks, Ukrainian forces have liberated 160 square kilometers of territory and seven villages. He stated that in the Pokrovsk direction alone, nearly 1,300 Russian soldiers were killed. Zelenskyy visited the Donetsk region and was at a command post of the airborne and assault forces.
It was not disclosed which villages were liberated. However, Ukrainian sources indicated that this operation might be related to eliminating a bulge in the Russian front line near Dobropillia.
Previously, there were reports of a Russian offensive in this area, but it was later stated that the Ukrainian army launched a counteroffensive and reclaimed a number of territories.