Шаҳноза Мирзиёеванинг мушуги йўқолиб қолди
Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги директорининг биринчи ўринбосари Шаҳноза Мирзиёева 11 октябрь куни ўзининг ижтимоий тармоқдаги мурожаатида мушуги йўқолиб қолгани, мазкур мушук оила учун, айниқса, кичик қизи Рания учун жуда қадрли эканлигини ёзиб қоллирди.
“Бу мушук бизнинг оила аъзомиздек бўлиб қолган. Фарзандларим билан бирга улғайди. Биз барча атрофни кўздан кечирдик, эълонлар илиндик, аммо ҳозирча натижа йўқ. Уни топиш учун ҳар қандай ёрдамни қадрлаймиз”, — деб ёзди Мирзиёева.
Мушук Тошкент шаҳрининг Қорасув-1 маҳалласи, “Луначарский” ҳудудида йўқолган бўлиб, ҳозирда оила уни излашни давом эттирмоқда.

Shahnaza Mirziyoyeva, the First Deputy Director of the National Social Protection Agency, in her October 11 social media address, wrote that the cat had gone missing and that this cat was very precious to the family, especially to her young daughter Rania.
"This cat had become like a member of our family. It grew up with my children. We have searched everywhere, put up posters, but so far there is no result. We would appreciate any help in finding it," wrote Mirziyoyeva.
The cat went missing in the "Lunacharsky" area of the Qorasuv-1 neighborhood in Tashkent city, and the family continues to search for it.