Манзил колония маҳкуми қочиб, 3-синф қизни зўрлади
Тошкент вилоятининг Оҳангарон туманида манзил колониядан қочган маҳкум вояга етмаган қизга жинсий тажовуз қилгани аниқланди.
'Манзил колония маҳкуми қочиб, 3-синф қизни зўрлади'ning rasmi
ИИВ маълумотига кўра, 1994 йилда Фарғонада туғилган М.Т. илгари Жиноят кодексининг 118-моддаси билан 16 йилга озодликдан маҳрум этилган ва жорий йилда манзил колонияга ўтказилган. У 16 октабрь куни қочиб кетган ва шу куни 3-синфда ўқийдиган қизга уяларсиз ҳаракатлар содир этган.
Ҳозирда унга нисбатан Жиноят кодексининг 119-моддаси 4-қисми билан иш қўзғатилиб, қамоққа олингани маълум қилинди. Тергов ҳаракатлари давом этмоқда.
Эслатиб ўтамиз, 14 октябрь куни Наманган вилоятида 7 ёшли қиз қариндоши томонидан зўрлангани ҳақида ҳам хабар берилган эди.

According to the AI, M.T., born in 1994 in Fergana, was previously sentenced to 16 years of imprisonment under Article 118 of the Criminal Code and was transferred to a settlement colony this year. He escaped on October 16 and on the same day committed shameless acts against a girl studying in the 3rd grade.
It has now been reported that a criminal case has been initiated against him under Part 4 of Article 119 of the Criminal Code, and he has been detained. Investigative actions are ongoing.
We remind you that on October 14, it was reported that a 7-year-old girl was raped by a relative in the Namangan region.