Исроиллик кўчманчилар Ғарбий Соҳилда фаластинликлар ва журналистларга ҳужум қилди
Исроил армияси ҳодисадан хабар топгач, аскарлар юборилганини билдирди, бироқ гувоҳлар ҳужум вақтида жойда ҳарбийлар бўлмаганини таъкидлади.
'Исроиллик кўчманчилар Ғарбий Соҳилда фаластинликлар ва журналистларга ҳужум қилди'ning rasmi
Исроил томонидан босиб олинган Ғарбий Соҳилда зайтун ҳосилини тераётган фаластинлик деҳқонлар, фаоллар ва журналистлар яҳудий кўчманчилар томонидан калтакланган. Бу ҳақда Reuters гувоҳлар ва воқеа жойидан олинган тасвирларга таяниб хабар берди.
Ҳодиса 8 октябрь куни Наблус яқинидаги Беита қишлоғида юз берган. Гувоҳларнинг айтишича, тахминан 50 нафар ниқобли кўчманчи таёқ ва тош билан қуролланиб, ҳосил тераётганлар орасида бўлган Reuters фотосуратчиси Ранин Савафтани ва унинг ҳамроҳларини шафқатсизларча урган.
Бу каби ҳужумлар Ғарбий Соҳилда деярли ҳар йили, айниқса зайтун ҳосилини йиғиш даврида такрорланиб туради.
Дунё Бугун 09:01
Трампнинг Truth Social’даги ҳазиломуз пост ижтимоий тармоқларда муҳокамаларга сабаб бўлди.
'Эрондаги намойишларда 500 дан ортиқ киши ҳалок бўлгани айтилмоқда'ning rasmi
Дунё Бугун 07:05
Эрондаги намойишларда 500 дан ортиқ киши ҳалок бўлгани айтилмоқда
8 январдан буён Эрон ҳукумати мамлакат бўйлаб интернетни тўлиқ ўчириб қўйгани сабабли ахборот оқими кескин чекланган.
'Эронда уч кунлик мотам эълон қилинди'ning rasmi
Дунё Бугун 04:45
Эронда уч кунлик мотам эълон қилинди
Дунё Бугун 04:22
Владимир Зеленский ва Дональд Трамп урушдан кейин Украинани қайта тиклаш ва иқтисодий ривожлантиришга қаратилган йирик келишувни имзолаши эҳтимоли бор.
'АҚШ фуқароларини зудлик билан Венесуэладан чиқиб кетишга чақирди'ning rasmi
Дунё 11.01.2026 16:11
АҚШ фуқароларини зудлик билан Венесуэладан чиқиб кетишга чақирди
Қўшма Штатлар Венесуэлада бўлиб турган ўз фуқароларини мамлакатни зудлик билан тарк этишга ва у ерга саёҳат қилмасликка чақирди.

Israeli settlers attacked Palestinians and journalists in the West Bank.
After the Israeli army learned of the incident, it stated that soldiers had been dispatched, but witnesses emphasized that there were no military personnel present at the scene at the time of the attack.
Image of 'Israeli settlers attacked Palestinians and journalists in the West Bank.'
Palestinian farmers, activists, and journalists harvesting olives in the occupied West Bank were beaten by Jewish settlers. Reuters reported on this, relying on witnesses and images from the scene.
The incident occurred on October 8 in the village of Beita, near Nablus. According to witnesses, approximately 50 masked settlers, armed with sticks and stones, ruthlessly beat Reuters photographer Raneen Sawafta and her companions who were among those harvesting the crop.
After learning of the incident, the Israeli army stated that soldiers had been dispatched, but witnesses emphasized that there were no military personnel present at the scene during the attack.
Such attacks are repeated almost every year in the West Bank, especially during the olive harvest season.
Image of 'A narcotics laboratory was exposed on the Syr Darya.'
A narcotics laboratory was exposed on the Syr Darya.
In Namangan, drug and contraband drug trade was restricted.
World Today 09:08
Image of 'Trump promised Americans a $2,000 "dividend."'
World Today 07:21
Trump promised Americans a $2,000 "dividend."
Hush, why did you come to this decision?
Image of 'Philippines prepares for "super typhoon": nearly a million people evacuated'
World 09.11.2025 22:09
Philippines prepares for "super typhoon": nearly a million people evacuated
The country's meteorological service is calling the expected storm a "super typhoon." More than 900,000 people were evacuated ahead of the typhoon.
Image of 'Ahmad al-Shara and Donald Trump want to meet in the White House.'
World 09.11.2025 10:21
Ahmad al-Shara and Donald Trump want to meet in the White House.
Syrian President is making his first official visit to the United States. What will Trump and al-Shara discuss?