Мадина яқинида автобус ёниб кетди
“Hindustan Times”нинг ёзишича, ҳалок бўлганлар орасида камида 16 киши Ҳиндистоннинг Ҳайдаробод шаҳри аҳолиси бўлган. Автобус бутунлай ёниб кетгани сабабли расмийлар марҳумларнинг шахсини аниқлаш жараёнини давом эттирмоқда.
Дастлабки маълумотларга кўра, фожиа маҳаллий вақт билан соат 1:30 да, Мадинадан тахминан 160 км узоқликда жойлашган Муфриҳат шаҳри ҳудудида содир бўлган. Автобусда 43 йўловчи бўлгани, фақат битта киши тирик қолгани билдирилган.
Ҳиндистон Ташқи ишлар вазири Субраҳманям Жаишанкар воқеадан қаттиқ афсус билдирди. Унинг таъкидича, Риёддаги элчихона ва Жиддадаги консулхона жабрланувчилар ва уларнинг оилаларига барча зарур ёрдамни кўрсатмоқда.
Жиддадаги Ҳиндистон элчихонаси ҳалокат қурбонлари оилалари учун ишонч телефонини эълон қилди. Ҳайдаробод депутати Асадуддин Овайси эса саросимага тушган оилаларга ёрдам сифатида қурбонларнинг шахсини тезроқ аниқлаш ва жасадларни Ҳиндистонга қайтаришни сўраб марказий ҳукуматга мурожаат қилган.

According to the "Hindustan Times," at least 16 of the deceased were residents of Hyderabad, India. Officials are continuing the process of identifying the victims as the bus was completely burned.
Preliminary information indicates that the accident occurred at approximately 1:30 AM local time in the area of the city of Mufrihat, located about 160 km from Medina. It was reported that there were 43 passengers on the bus, with only one person surviving.
India's Minister of External Affairs, Subrahmanyam Jaishankar, expressed deep sorrow over the incident. He emphasized that the embassy in Riyadh and the consulate in Jeddah are providing all necessary assistance to the victims and their families.
The Indian Embassy in Jeddah announced a helpline for the families of the disaster victims. Meanwhile, Hyderabad MP Asaduddin Owaisi appealed to the central government to help the affected families by expediting the identification of the victims and repatriating the bodies to India.