Тошкент шаҳрида сифати кафолатланмаган дори воситаларини сотаётган шахс ушланди
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг тегишли моддаси билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.
'Тошкент шаҳрида сифати кафолатланмаган дори воситаларини сотаётган шахс ушланди'ning rasmi
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Учтепа тумани бўлими ва  Божхона ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбир ўтказилди.
Унда қонунга хилоф равишда дори воситалари савдоси билан шуғулланиб келган Д.Н. фуқаро Б.С.га хорижда ишлаб чиқарилган тегишли ҳужжатлари бўлмаган 9 турдаги жами 542 қути дори воситаларини 6 400 АҚШ долларига сотган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Экспертиза хулосаларига кўра, ашёвий далил сифатида олинган дори воситаларига мувофиқлик сертификатлари расмийлаштирилмаганлиги, шунингдек сақлаш шароитларига амал қилинмаганлиги қайд этилган.

An urgent operation was conducted in collaboration with the Department's Uchtepa district division under the General Prosecutor's Office and Customs officials.
During the operation, citizen D.N., who had been engaged in the illegal trade of medicines, was caught red-handed while selling 542 boxes of 9 different types of medicines, manufactured abroad and lacking the proper documentation, to citizen B.S. for 6,400 US dollars.
According to expert conclusions, it was noted that the medicines taken as material evidence did not have conformity certificates formalized, and the storage conditions were not maintained.
A criminal case has been initiated under the relevant article of the Criminal Code regarding this situation, and investigative actions are being carried out.