Жиззахда ИИБ ходими ЙТҲдан сўнг вафот этгани айтилмоқда
Шароф Рашидов туманида 23 ёшли тезкор ходим Cobalt’ни бошқариб кетаётган пайтда ҳалокатга учради ва орадан бир ҳафта ўтиб шифохонада вафот этди.
Жиззах вилоятининг Шароф Рашидов туманида инсон ўлими билан якунланган йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлди. Маълумотларга кўра, 16 ноябрь куни соат 22:15 ларда туманнинг Тоқчилик маҳалласи ҳудудида ИИБнинг 23 ёшли ходими Ж.А. отасига тегишли Cobalt’ни бошқариб кетаётган пайтда рулдаги бошқарувни йўқотиб, автомобиль ағдарилиб кетган.
Ёш ходим оғир тан жароҳатлари билан РШТЁИМ Жиззах филиалининг жонлантириш бўлимига ётқизилган. Кўрсатилган тиббий ёрдамга қарамай, у 23 ноябрь куни вафот этган.
Маълумот учун, кейинроқ Наманганда ҳам ЙПХ ходими катта тезликда келаётган Onix уриб кетиши оқибатида ҳалок бўлгани хабар қилинган эди.

In the Sharof Rashidov district, a 23-year-old employee of the Internal Affairs died in an accident while driving a Cobalt and passed away in the hospital a week later.
A fatal traffic accident occurred in the Sharof Rashidov district of Jizzakh region. According to reports, on November 16, at approximately 22:15, in the To'qchilik neighborhood of the district, a 23-year-old employee of the Internal Affairs, J.A., while driving a Cobalt belonging to his father, lost control of the steering wheel, causing the car to overturn.
The young employee was admitted to the resuscitation department of the Jizzakh branch of the Republican Scientific Center for Emergency Medical Care with severe injuries. Despite the medical assistance provided, he passed away on November 23.
For reference, it was later reported that in Namangan, an employee of the Internal Affairs also died as a result of crashing an Onix at high speed.