“Ўзгидромет” 6 декабрь куни кузатиладиган об-ҳаво маълумотини эълон қилди.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво ўзгарувчан бўлади, вақти-вақти билан бироз ёмғир ёғади. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 2-4 даража илиқ, кундузи 9-11 даража илиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечаси ва эрталаб баъзи жойларда бироз ёмғир ёғади. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 3 даража совуқ 2 даража илиқ, кундузи 3-8 даража илиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечаси ва эрталаб баъзи жойларда бироз ёмғир ёғади, туман тушиши мумкин. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража илиқ, кундузи 6-11 даража илиқ бўлади.
Тошкент, Самарқанд, Сирдарё, Жиззах вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда бироз ёмғир ёғади, туман тушиши мумкин. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража илиқ, кундузи 8-13 даража илиқ бўлади.
Қашқадарё вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда бироз ёмғир ёғади. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража илиқ, кундузи 10-15 даража илиқ бўлади.
Сурхондарё вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража илиқ, кундузи 10-15 даража илиқ бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 3 даража совуқ, 2 даража илиқ, кундузи 8-13 даража илиқ бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 2 даража совуқ 3 даража илиқ, кундузи 3-8 даража илиқ бўлади.

According to forecasts, the weather in Tashkent city will be changeable, with occasional light rain. The wind direction will shift to easterly, blowing from the west at 3-8 m/s. The temperature at night will be 2-4 degrees above zero, during the day 9-11 degrees above zero.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be changeable, with some light rain in places at night and in the morning. Fog is possible in some areas. The wind direction will shift to easterly, blowing from the west at 7-12 m/s. The temperature at night will be from 3 degrees below zero to 2 degrees above zero, during the day 3-8 degrees above zero.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be changeable, with some light rain in places at night and in the morning, fog is possible. The wind direction will shift to easterly, blowing from the west at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees above zero, during the day 6-11 degrees above zero.
In Tashkent, Samarkand, Syrdarya, and Jizzakh regions, the weather will be changeable, with some light rain in places, fog is possible. The wind direction will shift to easterly, blowing from the west at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees above zero, during the day 8-13 degrees above zero.
In Kashkadarya region, the weather will be changeable, with some light rain in places. The wind direction will shift to easterly, blowing from the west at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees above zero, during the day 10-15 degrees above zero.
In Surkhandarya region, the weather will be changeable, precipitation is not expected. The wind direction will shift to easterly, blowing from the west at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees above zero, during the day 10-15 degrees above zero.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be changeable, precipitation is not expected. Fog is possible in some areas. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. The temperature at night will be from 3 degrees below zero to 2 degrees above zero, during the day 8-13 degrees above zero.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will be changeable, with precipitation (rain, snow) in some places. Fog is possible in some areas. The wind direction will shift to easterly, blowing from the west at 7-12 m/s. The temperature at night will be from 2 degrees below zero to 3 degrees above zero, during the day 3-8 degrees above zero.