2025 йилда ўзбекистонликлар энг кўп қайси иловаларни юклаб олган?
2025 йилда ўзбекистонликлар энг кўп ChatGPT иловасини юклаб олган. Маълумотларга кўра, iOS ва Android фойдаланувчилари орасида сунъий интеллект иловалари нафақат IT мутахассислари, балки кенг жамоатчилик учун ҳам кундалик ишларда қулай воситага айланган.
Умумий рейтингда кейинги ўринларда Instagram, Imo, Uzum Market, MyGov UZ ва Солиқ иловалари қайд этилди. Шу билан бирга, Uzum Bank, Xazna, PAYNET, CLICK Evolution ва Payme каби молия иловалари ҳам юқори ўринларда бўлиб, смартфон орқали тўлов ва банк хизматлари фаол қўлланилаётганини кўрсатмоқда.
Давлат хизматлари иловалари, хусусан MyGov UZ ва Солиқ, аҳолининг солиқ, ҳужжат ва маъмурий хизматларни электрон тарзда ҳал этишга бўлган қизиқишини оширган.

In 2025, which applications did Uzbeks download the most?
In 2025, Uzbekistanis downloaded the ChatGPT application the most. According to data, among iOS and Android users, artificial intelligence applications have become a convenient tool for daily tasks not only for IT specialists but also for the general public.
In the overall ranking, the subsequent places were noted by the Instagram, Imo, Uzum Market, MyGov UZ, and Tax applications. At the same time, financial applications such as Uzum Bank, Xazna, PAYNET, CLICK Evolution, and Payme also held high positions, indicating the active use of payments and banking services via smartphones.
State service applications, particularly MyGov UZ and Tax, have increased the population's interest in resolving tax, document, and administrative services electronically.