Истанбулда ахлат қутисидан бошсиз жасади топилган ўзбекистонлик аёл ватанга қайтарилди
Истанбул шаҳрида фожиали тарзда ҳалок бўлган Дурдона Ҳакимованинг жасади ва унинг икки нафар фарзанди Ўзбекистоннинг Истанбулдаги Бош консулхонаси кўмагида Ватанга олиб келинди.
'Истанбулда ахлат қутисидан бошсиз жасади топилган ўзбекистонлик аёл ватанга қайтарилди'ning rasmi
Марҳума ва болаларнинг Ўзбекистонга қайтиши билан боғлиқ барча харажатлар Бош консулхона ҳамда Миграция агентлиги ҳисобидан қопланди.
Маълум қилинишича, Дурдона Ҳакимова Истанбулнинг Фотиҳ туманида жойлашган “Эскери melzeme” номли ҳарбий кийим-кечак савдо дўконининг муассиси бўлган. У фаол тадбиркор сифатида кўплаб юртдошларга кўмаклашиб келган. Унинг фарзандлари эса дизайнерлик йўналишида таҳсил олган.
Расмийлар ижтимоий тармоқларда марҳуманинг шаъни ва қадр-қимматини камситувчи, бирёқлама ва нохолис изоҳлар тарқатилаётгани юзасидан огоҳлантириб, бундай ҳаракатлар қонунчиликда белгиланган тартибда жавобгарликка сабаб бўлиши мумкинлигини қайд этди.
Эслатиб ўтамиз, Darakchi.uz аввалроқ мазкур фожиа тафсилотлари юзасидан YouTube платформасида материал эълон қилган эди.

All expenses related to the return of the deceased and the children to Uzbekistan were covered by the Consulate General and the Migration Agency account.
It is reported that Durdona Hakimova was the founder of a military clothing store named "Eskeri melzeme" located in the Fatih district of Istanbul. As an active entrepreneur, she had helped many compatriots. Her children had received an education in the field of design.
Officials warned about the spread of one-sided and unfair comments on social networks that demean the dignity and honor of the deceased, noting that such actions may lead to liability as established by law.
We remind you that Darakchi.uz had previously published material on the YouTube platform regarding the details of this tragedy .