Туркияга фоҳишалик қилиш учун кетаётган 2 аёл аэропортда ушланди
Самарқанд аэропортида аёлларни жинсий эксплуатация қилиш учун Туркияга олиб кетишга уриниш фош этилди.
Ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари томонидан Туркияга кетаётган 2 аёл тўхтатиб қолинди: уларнинг сафарини Туркияда бўлган ўзбекистонлик аёл ташкиллаштирган.
Тошкент вилояти ИИББ ва ДХХ ходимлари томонидан уюшган жиноятчиликка қарши олиб борилган тезкор-профилактик тадбирлар давомида одам савдоси билан боғлиқ жиноят аниқланди. Бу ҳақда Тошкент вилояти ИИББ Матбуот хизмати хабар бермоқда.
Хусусан, Самарқанд халқаро аэропортида Туркияга фоҳишалик билан шуғулланиш мақсадида кетаётган 22 ва 36 ёшли Тошкент вилоятида яшовчи аёллар ушланди.
Аниқланишича, уларнинг авиачипталари ва бошқа харажатлари ҳозирда Туркияда бўлиб турган 41 ёшли Ўзбекистон фуқароси томонидан тўланган.
Мазкур ҳолат юзасидан унга нисбатан ЖКнинг 135-моддаси (Одам савдоси) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.

Two women who were going to Turkey for prostitution were arrested at the airport.
Two women traveling to Turkey were detained by law enforcement officers: their trip was organized by an Uzbek woman in Turkey.
During rapid preventive measures against organized crime carried out by employees of the Tashkent Regional Department of Internal Affairs and the State Security Service, a crime related to human trafficking was identified. The Press Service of the Tashkent Regional Department of Internal Affairs reported on this.
In particular, two women, aged 22 and 36, residents of Tashkent region, who were traveling to Turkey with the aim of engaging in prostitution, were detained at Samarkand International Airport.
It was established that their air tickets and other expenses were paid by a 41-year-old citizen of Uzbekistan currently in Turkey.
A criminal case has been initiated against her under Article 135 of the Criminal Code (Human Trafficking) regarding this situation, and investigative actions are being carried out.