Самарқанд халқаро технология университети 4 йиллигини нишонлади
Халқаро стандартлар асосида муҳандислар тайёрлаётган Самарқанд халқаро технология университети ташкил этилганига тўрт йил тўлди.
'Самарқанд халқаро технология университети 4 йиллигини нишонлади'ning rasmi
Олийгоҳда АҚШ, Полша, Италия, Ҳиндистон, Жанубий Корея ва Жанубий Африкадан келган профессор-ўқитувчилар дарс бермоқда.
Маълум қилинишича, ўқув режа ва дастурларнинг қарийб 99 фоизи хорижий техника университетлари билан ҳамкорликда ишлаб чиқилган.
Таълим жараёни амалиётга йўналтирилган ва дуал тизим асосида ташкил этилган. Шу вақтга қадар талабалар халқаро форум, конференция ва хакатонларда иштирок этиб, қатор ютуқларга эришган.
Тантанали тадбирда университет раҳбарияти, хорижий ҳамкорлар, талабалар ва ота-оналар иштирок этди. Энг юқори натижага эришган талабалар ва профессор-ўқитувчилар тақдирланди.

At the university, professors and teachers from the USA, Poland, Italy, India, South Korea, and South Africa are conducting classes.
It is reported that nearly 99 percent of the curricula and programs have been developed in collaboration with foreign technical universities.
The educational process is practice-oriented and organized on the basis of a dual system. To date, students have participated in international forums, conferences, and hackathons, achieving a number of successes.
The celebratory event was attended by the university leadership, foreign partners, students, and parents. Students and professors who achieved the highest results were awarded.