The Chosun Daily хабарига кўра, Шимолий Корея етакчиси Ким Чен Ин ўзининг 13 ёшли қизи Ким Жу Эга мамлакат ядровий кучлари устидан назорат вазифасини топширган.
Разведка маълумотларига кўра, Ким Жу Э «ракета дастури бош директори» лавозимини эгаллаган ва партия қурултойида шу мақомда иштирок этган. Шунингдек, у генераллардан ҳисобот қабул қилиб, уларга топшириқлар бераётгани айтилмоқда.
Нашрнинг қайд этишича, Ким Жу Э отаси билан бирга мунтазам равишда ракета синовларида қатнашмоқда. Жанубий Корея махсус хизматлари уни Ким Чен Иннинг эҳтимолий вориси сифатида тайёрланаётган бўлиши мумкинлигини тахмин қилмоқда.

According to The Chosun Daily, North Korean leader Kim Jong Un has entrusted his 13-year-old daughter, Kim Ju Ae, with the duty of overseeing the country's nuclear forces.
According to intelligence information, Kim Ju Ae has assumed the position of "Chief Director of the Missile Program" and participated in a party plenary meeting in that capacity. It is also said that she receives reports from generals and gives them assignments.
The publication notes that Kim Ju Ae regularly participates in missile tests together with her father. South Korea's special services speculate that she may be being prepared as Kim Jong Un's potential successor.