2 март куни АҚШ Марказий қўмондонлиги (CENTCOM) вакили капитан Тим Хокинс “Al Arabiya” нашрига берган интервьюсида эълон қилишича, АҚШ кучлари Эрондаги 1000 дан ортиқ нишонга зарба берган.
Улар орасида Ислом инқилоби қўриқчилари корпуси штаб-квартиралари, қўмондонлик ва бошқарув марказлари, ҳаво мудофааси тизимлари, баллистик ракета объектлари, ҳарбий алоқа тизимлари ҳамда денгиз флоти кемалари ва сув ости кемалари бор.
Расмийлар маълумотича, АҚШ ва Эроннинг қарши ҳужумлари оқибатида камида уч нафар америкалик ҳалок бўлган ва яна бир неча киши оғир яраланган. Қурбонлар сони яқин кунларда ошиши мумкин.

On March 2, U.S. Central Command (CENTCOM) spokesperson Captain Tim Hawkins announced in an interview with the publication Al Arabiya that U.S. forces have struck over 1,000 targets in Iran.
These include headquarters of the Islamic Revolutionary Guard Corps, command and control centers, air defense systems, ballistic missile facilities, military communication systems, as well as naval fleet vessels and submarines.
According to official information, as a result of the reciprocal attacks between the U.S. and Iran, at least three Americans have been killed and several more have been seriously injured. The number of casualties may increase in the coming days.