Ангренда итларни сўйиб келган икки эркак 15 суткага қамалди
Тошкент вилоятининг Ангрен шаҳрида доимий равишда ит сўйиб келган икки нафар эркак қўлга олинди. Бу ҳақда маҳаллий манбалар хабар берди.
Маълум қилинишича, ҳолат 27 февраль куни аниқланган. Ижтимоий тармоқларда тарқалган видеода икки нафар шахс итларни сўяётгани акс этган. Кейинчалик улар бундай ишни мунтазам равишда амалга ошириб келгани маълум бўлган.
Ҳолатдан хабар топган фуқаролар дарҳол ички ишлар органларига мурожаат қилган. Шундан сўнг ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар томонидан шахслар аниқланиб, уларга нисбатан тегишли ҳужжатлар расмийлаштирилган.
Ангрен шаҳар суди қарорига кўра, улар Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 111-моддаси 2-қисми — ҳайвонларга нисбатан шафқатсиз муносабатда бўлишда айбдор деб топилиб, 15 сутка маъмурий қамоқ жазоси тайинланди.

Two men who were constantly slaughtering dogs in the city of Angren, Tashkent region, have been detained. Local sources reported this.
It is reported that the incident was identified on February 27. A video spread on social networks showed two individuals slaughtering dogs. It was later revealed that they had been regularly carrying out such acts.
Citizens who learned of the incident immediately appealed to the internal affairs authorities. Subsequently, the individuals were identified by law enforcement agencies, and relevant documents were formalized against them.
According to the ruling of the Angren city court, they were found guilty under Part 2 of Article 111 of the Code of Administrative Responsibility — cruel treatment of animals, and were sentenced to 15 days of administrative arrest.