Фарғонада маст ҳолатда жанжал қилган аёллар жавобгарликка тортилди
ИИО ходимларининг қонуний талабларига бўйсунмаган икки нафар аёлга нисбатан маъмурий баённома расмийлаштирилиб, иш судга юборилди.
'Фарғонада маст ҳолатда жанжал қилган аёллар жавобгарликка тортилди'ning rasmi
Ижтимоий тармоқларда ходимларнинг қонуний талабларига бўйсунмай жамоат тартибини бузган аёллар ҳақидаги видеолар тарқалди. Маълум қилинишича, ҳолат жорий йилнинг 29 ноябрь куни соат 04:00 атрофида Фарғона шаҳри, Шакарқишлоқ маҳалласи Тарона кўчасида содир бўлган.
Аниқланишича, 2003 йилда туғилган М.Ғ. ва 2004 йилда туғилган Ф.О. спиртли ичимлик истеъмол қилиб, маст ҳолатда шу ҳудудда яшовчи фуқароларнинг тинчлигини бузган.
Ҳодиса жойига етиб келган ИИО ходимлари уларни тинчлантиришга уринган, аммо аёллар ходимларнинг қонуний талабларини бажармасдан фаол қаршилик кўрсатган.
Мазкур ҳолат юзасидан ушбу шахсларга нисбатан Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 183 ва 194-моддалари асосида маъмурий баённомалар расмийлаштирилиб, иш тегишли суд органига юборилган.

Videos have circulated on social networks about women who violated public order by not complying with the lawful demands of law enforcement officers. It is reported that the incident occurred around 04:00 on November 29 of this year on Tarona Street in the Shakarkishlok neighborhood of the city of Fergana.
It was established that M.G., born in 2003, and F.O., born in 2004, consumed alcoholic beverages and, while intoxicated, disturbed the peace of citizens living in that area.
Law enforcement officers who arrived at the scene attempted to calm them down, but the women actively resisted without fulfilling the lawful demands of the officers.
Regarding this situation, administrative protocols were officially drawn up against these individuals based on Articles 183 and 194 of the Code of Administrative Responsibility, and the case was sent to the relevant court.