Наманганда қарийб 4 килограмм гашиш олиб келган икки нафар шахс ушланди
Наманган вилоятида ўтказилган тезкор тадбир давомида қўшни давлатдан ноқонуний йўллар орқали олиб кирилган қарийб 4 килограмм гашиш мусодара қилинди. Бу ҳақда Давлат хавфсизлик хизмати хабар берди.
Маълум қилинишича, ДХХнинг Наманган вилояти бўйича бошқармаси ҳамда вилоят Божхона бошқармаси ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган тадбирда "Тошкент — Наманган" йўналишида ҳаракатланаётган Cobalt русумли автомашина Поп туманидаги "Наманган" ЙПХ масканида тўхтатилиб, кўздан кечирилди.
Текширув давомида автомашинада йўловчи сифатида кетаётган, Наманган шаҳрида яшовчи, 1989 йилда туғилган ва муқаддам судланган шахсга тегишли сумкадан 3 килограмм 956 грамм гашиш аниқланиб, ашёвий далил сифатида расмийлаштириб олинди.
Терговга қадар текширувда ушбу гиёҳвандлик воситаси яна бир 1989 йилда туғилган, муқаддам судланган ҳамшаҳари билан тил бириктирган ҳолда қўшни давлатдан айланма йўллар орқали олиб кирилгани аниқланган. Мазкур шахс ҳам процессуал тартибда ушланди.

In Namangan, two individuals who brought nearly 4 kilograms of hashish were detained
During an operational event conducted in the Namangan region, nearly 4 kilograms of hashish smuggled from a neighboring country through illegal routes were confiscated. This was reported by the State Security Service.
According to the report, during a joint operation by the Namangan regional department of the SSS and the regional Customs department, a Cobalt model car traveling on the "Tashkent — Namangan" route was stopped and inspected at the "Namangan" traffic police checkpoint in the Pop district.
During the inspection, 3 kilograms and 956 grams of hashish were found in a bag belonging to a passenger in the car—a resident of Namangan city, born in 1989, with a prior criminal record—and were formalized as material evidence.
A pre-investigation examination revealed that this narcotic substance was brought in from a neighboring country through indirect routes in collusion with another fellow resident, also born in 1989 and previously convicted. This individual was also detained in accordance with procedural procedures.