БААда Эрон ҳаво ҳужумлари оқибатида беш фуқаро ва икки ҳарбий ҳалок бўлди
Эрон томонидан уюштирилган ҳаво ҳужумлари натижасида БАА ҳудудида икки нафар ҳарбий хизматчи ва беш нафар тинч аҳоли вакили ҳалок бўлган. Бу ҳақда Zamon.uz маълум қилди.
Баёнотда айтилишига кўра, яна 145 киши турли даражада жароҳат олган.
Воқеа 28 февраль куни АҚШ ва Исроил томонидан Эронга қарши ҳарбий операция бошланиши ортидан содир бўлган. Зарбалар Теҳрон ва Эроннинг бошқа йирик шаҳарлари ҳамда минтақадаги бир қатор АҚШ нишонларига қаратилган.
Ислом инқилоби қўриқчилари корпуси Исроилдаги нишонларга ҳам ҳужум қилган ва кенг кўламли операцияси эълон қилинган.
Зарбаларда Эроннинг Олий Раҳбари Оятуллоҳ Али Хоманаий ва бошқа муҳим раҳбарлар ҳалок бўлгани хабар қилинган эди.

As a result of the Israeli air attacks, five civilians and two military personnel were killed.
As a result of air strikes organized by Iran, two military personnel and five civilians were killed in the UAE territory. Zamon.uz reported this.
According to the statement, another 145 people were injured to varying degrees.
The incident occurred following the start of a military operation against Iran by the US and Israel on February 28. The strikes were targeted at Tehran and other major cities of Iran, as well as a number of US targets in the region.
The Islamic Revolutionary Guard Corps also attacked targets in Israel and announced a large-scale operation.
It was reported that Iran's Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei and other important leaders were killed in the strikes.