Истанбулда бинолар қулаб тушиши ортидан 1 киши ҳалок бўлди
22 март куни Истанбул марказидаги Фотиҳ туманида иккита тураржой биноси қулаб тушди. Ички ишлар вазири Мустафа Чифтчининг айтишича, газ сизиб чиқиши оқибатида портлаган биноларда қидирув-қутқарув ишлари якунланган.
Вайрона остида қолган 11 фуқаро топилиб, 1 киши вафот этган, 10 нафар фуқаро эса жароҳатланган. Жабрланганларга тиббий хизмат кўрсатиш давом этмоқда.
Ҳодиса сабабли қўшни уйларнинг деразаларига темир бўлаклари келиб урилган. Истанбул Бош прокуратураси томонидан тергов бошланган ва воқеа ҳар томонлама текширилмоқда.

10 people were injured.
On March 22, two residential buildings collapsed in the Fatih district in central Istanbul. According to Interior Minister Mustafa Çiftçi, search and rescue operations at the buildings that exploded due to a gas leak have been completed.
11 citizens trapped under the rubble were found, 1 person died, and 10 citizens were injured. Medical services for the injured are ongoing.
Due to the incident, iron pieces struck the windows of neighboring houses. An investigation has been launched by the Istanbul Chief Public Prosecutor's Office, and the incident is being examined from all aspects.