Тошкентда норқотик тарқатган шахс ушланди
Тошкент шаҳри Шайхонтоҳур туманида ўтказилган тезкор тадбирда кўп миқдордаги гиёҳвандлик воситаларини “закладка” усулида тарқатиб юрган шахс қўлга олинди. Бу ҳақда ИИВ маълум қилди.
Маълум қилинишича, ходимлар томонидан Артём исмли шахс текширилганда, унинг чўнтагидан 20 дона қора елимга ўралган “гашиш” топилган. Телефони кўздан кечирилганда эса яна 14 та манзилда беркитилган гиёҳвандлик моддаларининг локациялари аниқланган.
Тезкор тадбир давом эттирилиб, гумонланувчининг яшаш хонадондан 28 дона кўк ва 9 дона қора елимга қадоқланган гиёҳвандлик моддалари, электрон тарози ҳамда бошқа буюмлар топилган.
Унинг айтишича, ушланган пайтида ёнида 20 грамм гиёҳвандлик моддаси бўлган, кейинчалик уйидан ҳам топилган. Ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 273-моддаси 5-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, гумонланувчига қамоқ эҳтиёт чораси қўлланилган.
'Яшнободдаги ёнғин бозорда эмас — омборхонада содир бўлган'ning rasmi
Яшнободдаги ёнғин бозорда эмас — омборхонада содир бўлган
Ёнғин бозор ҳудудига яқин жойда юз бергани сабабли ижтимоий тармоқларда хабар нотўғри талқин қилинган.
'WOSCU ва Ислом цивилизацияси маркази Буюк Британиядан йўқолган меросни қайтаришга эришди'ning rasmi
Жамият Бугун 12:58
WOSCU ва Ислом цивилизацияси маркази Буюк Британиядан йўқолган меросни қайтаришга эришди
Лондонда, Ўзбекистон Республикасининг Элчихонасида буюк давлат арбоби ва саркарда Амир Темур таваллудининг 690 йиллигига бағишланган “Буюк Темурийлар тарихи ва маданий мероси” мавзусида халқаро медиа-тадбир бўлиб ўтди.
Жамият Бугун 11:06
Марказий банк хорижий валюталарнинг ўзбек сўмига нисбатан 30 апрель куни амалда бўладиган қийматини белгилади.

In a rapid operation conducted in the Shaykhontohur district of Tashkent city, a person distributing large quantities of narcotics using the "stash" method was apprehended. This was reported by the Ministry of Internal Affairs.
According to the report, when officers inspected an individual named Artyom, 20 doses of "hashish" wrapped in black adhesive tape were found in his pocket. Upon examining his phone, locations of narcotics hidden at 14 additional addresses were identified.
The operational search continued, and from the suspect's residence, 28 blue and 9 black adhesive-taped packages of narcotics, an electronic scale, and other items were found.
He stated that at the time of his arrest, he had 20 grams of narcotics with him, and more were later found at his home. In connection with the incident, a criminal case has been initiated under Article 273, Part 5 of the Criminal Code, and a pre-trial detention measure has been applied to the suspect.