O‘zbekistonliklar Janubiy Koreyaga ishga taklif etilmoqda
Kelgusida o‘zbekistonliklar Janubiy Koreyaga E-8 vizasi bo‘yicha ham ishga yuboriladi. Bu haqda Tashqi mehnat migratsiyasi agentligi axborot xizmati xabar berdi.
Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik vaziri Behzod Musayev Koreya Adliya vazirligining immigratsiya departamenti rahbari Kim Jong Do boshchiligidagi delegatsiya a’zolari bilan uchrashdi. Muloqotda Koreyada vaqtincha ishlash istagida bo‘lgan yurtdoshlarni ushbu davlatga nafaqat E-9 (noprofessional), balki E-8 (mavsumiy) hamda E-7 (professional) vizalari asosida yuborish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, ikki davlat o‘rtasidagi migratsiya jarayonlarini qonuniy va xavfsiz amalga oshirish, o‘zbekistonliklarning Koreyada noqonuniy mehnat faoliyatini olib borish holatlariga butkul barham berish yuzasidan kelishib olindi.

In the future, Uzbekistanis will also be sent to work in South Korea on an E-8 visa. This was reported by the Information Service of the Agency for External Labour Migration here.
The Minister of Poverty Reduction and Employment, Behzod Musaev, met with the delegation led by Kim Jong Do, the head of the Immigration Department at the Ministry of Justice of Korea. The discussion focused on sending compatriots who wish to work temporarily in Korea not only on an E-9 (non-professional), but also on E-8 (seasonal) and E-7 (professional) visas.
Furthermore, an agreement was reached between the two countries on the legal and safe implementation of migration processes, and on completely eliminating instances of Uzbekistanis engaging in illegal labor activities in Korea.