Qozog‘istonda xalqaro qidiruvda bo‘lgan O‘zbekiston fuqarosi qo‘lga olindi
Kompaniyaning sobiq rahbari ko‘p qavatli uylarni ta’mirlash uchun hujjatlarni soxtalashtirib, pullarni o‘zlashtirib yuborgan.
'Qozog‘istonda xalqaro qidiruvda bo‘lgan O‘zbekiston fuqarosi qo‘lga olindi'ning rasmi
Qozog‘istonning Olmaota viloyatida xalqaro qidiruvda bo‘lgan O‘zbekiston fuqarosi qo‘lga olindi. Bu haqda Polisia.kz xabar bermoqda.
Bungacha Toshkent viloyatidagi korxona rahbari lavozimida ishlab kelgan shaxs 2023 yil noyabr oyidan buyon qidiruvda bo‘lgan.
U 2021-2023 yillarda ko‘p qavatli uylarni ta’mirlash uchun soxta hujjatlarni soxtalashtirib, 180,5 million so‘m miqdoridagi pullarni o‘g‘irlagan”, — deyiladi xabarda.
Qozog‘iston huquq-tartibot idoralari xodimlari Kaskelen shahrida qidiruvdagi shaxsni qo‘lga olishga muvaffaq bo‘lgan.

A citizen of Uzbekistan, who was internationally wanted, has been arrested in the Almaty region of Kazakhstan. This was reported by Polisia.kz here.
Prior to this, the individual had been working as the head of an enterprise in the Tashkent region and has been wanted since November 2023.
“Between 2021-2023, he forged documents for the repair of multi-storey buildings, stealing an amount of 180.5 million Uzbek sum,” the report states.
Kazakhstan law enforcement officers successfully arrested the wanted individual in the city of Kaskelen.
As of now, the date for the extradition of the arrested individual to Uzbekistan has not been determined.