Pedagogika oliy ta'lim muassasalarining maktabgacha ta'lim yo'nalishi bo'yicha dual ta'lim shaklidagi bakalavriatga hujjat qabul qilish jarayoni yakunlanishiga bir kun qoldi.
Ma'lum qilinishicha, 2026–2027 o'quv yili uchun maktabgacha ta'lim yo'nalishida bakalavrlarni dual ta'lim shaklida (1+5) tayyorlash dasturiga ro'yxatdan o'tish jarayonlari davom etmoqda.
Arizalar 25 iyun kuni ham qabul qilinadi va shu sanada ro'yxatdan o'tish yakunlanadi.
Mazkur dasturda maktabgacha ta'lim tashkilotlarida kamida uch yil mehnat stajiga ega bo'lgan o'rta maxsus ma'lumotli xodimlar ishtirok etishi mumkin.
Nomzodlar Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali orqali yoki Bilim va malakalarni baholash agentligining maxsus elektron platformasida ro'yxatdan o'tish imkoniyatiga ega.
Qayd etilishicha, dual ta'lim shakli nazariy bilimlarni amaliyot bilan uyg'unlashtirgan holda yuqori malakali kadrlar tayyorlashga xizmat qiladi.

There is one day left until the end of the document submission process for the dual education bachelor's program in the preschool education direction of higher pedagogical education institutions.
It is reported that the registration process for the program of training bachelors in the dual education form (1+5) in the preschool education direction for the 2026–2027 academic year is ongoing.
Applications will also be accepted on June 25, and registration will be finalized on that date.
Employees with secondary specialized education who have at least three years of work experience in preschool educational organizations can participate in this program.
Candidates have the opportunity to register through the Unified Interactive State Services Portal or on the special electronic platform of the Agency for Assessment of Knowledge and Skills.
It is noted that the dual education form serves to train highly qualified personnel by combining theoretical knowledge with practice.