Shavkat Mirziyoyev Qirg‘izistonga boradi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qirg‘iz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarovning taklifiga binoan Turkiy davlatlar tashkiloti Davlat rahbarlari kengashining navbatdagi majlisida ishtirok etish uchun 5-6 noyabr kunlari amaliy tashrif bilan Bishkek shahrida bo‘ladi.
Bu galgi sammit kun tartibidan tashkilot doirasidagi ko‘p tomonlama hamkorlikni yanada rivojlantirish masalalari o‘rin olgan. Har doimgidek, siyosiy muloqotni mustahkamlash, savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy hamkorlikni rivojlantirish, ishbilarmonlik aloqalarini rag‘batlantirish, madaniy-gumanitar hamkorlikni kengaytirish vazifalari e’tibor markazida bo‘ladi.
Yetakchilar xalqaro va mintaqaviy ahamiyatga molik dolzarb masalalar yuzasidan ham fikr almashadilar.
Yig‘ilish yakunida qator qo‘shma qaror va hujjatlar, jumladan, mamlakatimiz tashabbusi bilan ishlab chiqilgan Turkiy dunyo Xartiyasi qabul qilinishi ko‘zda tutilgan.

Shavkat Mirziyoyev goes to Kyrgyzstan.
The President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, at the invitation of the President of the Kyrgyz Republic, Sadyr Japarov, will be in Bishkek on 5-6 November for a working visit to participate in the next meeting of the Council of Heads of State of the Organization of Turkic States.
This summit's agenda includes issues related to further developing multilateral cooperation within the organization. As always, the focus will be on strengthening political dialogue, developing trade-economic and investment cooperation, encouraging business contacts, and expanding cultural-humanitarian cooperation.
The leaders will also exchange views on current issues of international and regional significance.
At the conclusion of the meeting, a number of joint decisions and documents are expected to be adopted, including the Turkic World Charter, developed on the initiative of our country.