Andijonda shifoxona mansabdorlari ushlandi
Tibbiyot birlashmasi boshlig‘i vazifasini bajaruvchisi va kadrlar bo‘limi boshlig‘i xizmat xonasida pora olayotganda qo‘lga olingan.
Andijon viloyatida Qo‘rg‘ontepa tuman tibbiyot birlashmasi boshlig‘i vazifasini bajaruvchisi va kadrlar bo‘limi boshlig‘i ushlandi. Bu haqda Bosh prokuratura huzuridagi Departament xabar qildi.
Departamentning Qo‘rg‘ontepa tumani bo‘limi va IIB xodimlari hamkorligida o‘tkazilgan tezkor tadbirda tuman tibbiyot birlashmasining kadrlar bo‘limi boshlig‘i N.X. fuqaro X.M.ni ushbu tibbiyot birlashmasiga ishga qabul qilish masalasini hal qilib berishi evaziga 500 AQSH dollarini olgan vaqtida ushlanib, uning ko‘rsatuviga asosan davom etgan tadbirda Qo‘rg‘ontepa tuman tibbiyot birlashmasi boshlig‘i vazifasini vaqtincha bajaruvchisi Ya.A. fuqaro X.M.ni yuqumli kasalliklar bo‘limiga ishga qabul qilishi evaziga o‘z xizmat xonasida kadrlar bo‘limi boshlig‘idan 500 AQSH dollarini olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Mazkur holatlar yuzasidan Jinoyat kodeksining 210-moddasi (pora olish) jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.

Hospital officials were arrested in Andijan.
The acting head of the Qo'rgontepa district health association and the head of the personnel department in Andijan region were detained. The Department under the Prosecutor General's Office reported this.
In a rapid response operation carried out by the collaboration of the Department's Qo'rgontepa district division and officers of the Ministry of Internal Affairs, the head of the personnel department of the district health association, N.Kh., was detained while receiving $500 from citizen Kh.M. for resolving the matter of Kh.M.'s recruitment into this medical association. Based on his testimony, the operation continued, and the acting head of the Qo'rgontepa district health association, Ya.A., was caught red-handed in his office receiving $500 from the head of the personnel department for hiring citizen Kh.M. into the infectious diseases department.
A criminal case has been initiated under Article 210 of the Criminal Code (bribery) regarding these incidents, and investigative actions are being carried out.