Mazkur loyihaga Prezident farmoniga ko‘ra asos solingan.
O‘zbekiston Prezidenti yordamchisi Saida Mirziyoyeva Prezident Farmoniga ko‘ra asos solingan “Rahbar ayollar maktabi” o‘quv dasturi to‘rtinchi mavsumining ochilish marosimida ishtirok etdi.
"Ushbu muhim loyiha rivojlanishda davom etayotgani va yuzlab yosh, istiqbolli hamda iste’dodli ayollar uchun yangi bilim va ko‘nikmalar eshigini ochayotgani juda quvonarli.
Har bir ishtirokchining O‘zbekiston taraqqiyotiga o‘z hissasini qo‘shish, dunyoni yaxshi tomonga o‘zgartira oladigan lider bo‘lish imkoniyati bor.
Ishonchim komilki, bu dasturda orttirilgan tajriba va bilimlar bebaho qiymatga ega bo‘ladi. Mazkur o‘quv jarayoni har bir qatnashchini katta yutuqlar sari undaydigan muhim boshlang‘ich nuqtaga aylansin!" - deya yozib qoldirdi Mirziyoyeva.

The Assistant to the President of Uzbekistan, Saida Mirziyoyeva, participated in the opening ceremony of the fourth season of the “School of Leading Women” educational program, established by the President's Decree.
"It is very pleasing that this important project continues to develop and opens the door to new knowledge and skills for hundreds of young, promising, and talented women.
Every participant has the opportunity to contribute to the development of Uzbekistan and become a leader capable of changing the world for the better.
I am fully confident that the experience and knowledge gained in this program will be of invaluable worth. May this learning process become a crucial starting point that propels every participant toward great achievements!" - Mirziyoyeva noted.