Yaman Isroilga gipertovushli raketalar bilan zarba berdi
Isroil Yamanning hujumi oqibatida yetkazilgan zarar hamda qurbonlar bor yoki yo‘qligi haqidagi ma’lumotlarni ochiqlamagan.
'Yaman Isroilga gipertovushli raketalar bilan zarba berdi'ning rasmi
Yaman Qurolli kuchlari rasmiy vakili Yahyo Sari Yaman harbiylari Isroil tomonidan bosib olingan hududlarni ballistik va gipertovushli raketalar bilan nishonga olganini aytdi. Bu haqda “Mehr News” ma’lum qildi.
Qayd etilishicha,, Yaman harbiylari dushman nishonlari tomon ikkita ballistik raketa uchirilishi bilan bog‘liq maxsus operatsiyani amalga oshirgan.
Birinchi raketa "Falastin-2" gipertovushli raketasi bo‘lib, sharqiy Ashdod viloyatidagi Sdot-Mixa aviabazasini nishonga olgan. Ikkinchisi, "Zolfaqar" raketasi Ben Gurion aeroportida, bosib olingan Yafa hududida uchirilgan.
Bundan tashqari, bosib olingan Ashkelon shahridagi strategik obyekt ham dron zarbasiga uchrab, yo‘q qilingan.
Sariyning ta’kidlashicha, Yaman qurolli kuchlari raketalar va dronlardan foydalanish orqali dushman bazalari va harbiy inshootlariga jiddiy zarar yetkazgan.
Hozircha Isroil manbalari hujumlar oqibatida qurbonlar va zararlar haqida hech qanday ma’lumot bermagan.

Yemeni Armed Forces spokesperson Yahya Sari stated that Yemeni troops targeted Israeli-occupied territories with ballistic and hypersonic missiles. "Mehr News" reported about this.
It is noted that the Yemeni military carried out a special operation involving the launch of two ballistic missiles towards enemy targets.
The first missile was a "Palestine-2" hypersonic missile, which targeted the Sdot-Miha airbase in the eastern province of Ashdod. The second, the "Zolfakhar" missile, was launched at Ben Gurion Airport, in the occupied territory of Yafa.
In addition, a strategic facility in the captured city of Ashkelon was also destroyed by a drone strike.
Sari stated that the Yemeni armed forces had caused serious damage to enemy bases and military installations through the use of missiles and drones.