“O‘zgidromet” 22- aprel kuni ob-havo prognozini e’lon qildi.
Unga ko‘ra, havo biroz bulutli bo‘ladi, kunning ikkinchi yarmida biroz qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Shamol sharqdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 10-12 daraja, kunduzi 22-24 daraja bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 10-15 daraja, kunduzi 25-30 daraja bo‘ladi.
Buxoro, Navoiy viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 8-13 daraja, kunduzi 22-27 daraja bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax, Samarqand viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, kunning ikkinchi yarmida ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 7-12 daraja, kunduzi 20-25 daraja bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 8-13 daraja, kunduzi 24-29 daraja bo‘ladi.
Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, kunning ikkinchi yarmida ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 7-12 daraja , kunduzi 18-23 daraja bo‘ladi.
Respublikaning Tog‘ oldi va tog‘li hududlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘adi. Sel-suv toshqin hodisalari yuzaga kelishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 2-7 daraja iliq, kunduzi 12-17 daraja bo‘ladi.

Uzhydromet published the weather forecast for April 22.
According to the forecast, the weather will be partly cloudy, with a chance of light short-term rain and thunderstorms in the afternoon. The wind will blow from the east at 3-8 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 10-12°, in the daytime 22-24°.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy with no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 10-15°, in the daytime 25-30°.
Bukhara and Navoi regions Partly cloudy, no precipitation. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 8-13°, in the daytime 22-27°.
in Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions
The weather will be partly cloudy, with short-term rain and thunderstorms possible in some areas during the afternoon. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 7-12°, in the daytime 20-25°.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 8-13°, in the daytime 24-29°.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, with short-term rain and thunderstorms possible in some areas in the afternoon. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 7-12°C, in the daytime 18-23°C.
In the foothill and mountainous regions of the republic, the weather will be partly cloudy with rain in some places. Mudflow phenomena can occur. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 2-7°C, in the daytime 12-17°C.