Navoiyda “batut” uchib ketdi
Ijtimoiy tarmoqlarda Navoiy viloyatining Nurota tumanidagi “Chashma” ziyoratgohi yaqinida bolalar o‘ynashi uchun mo‘ljallangan batut shamolda uchib ketgani aks etgan video tarqaldi. Mazkur holat yuzasidan Nurota tumani hokimligi munosabat bildirdi.
Unga ko‘ra, kecha, 27 aprel kuni soat 14:47 da tumanning “Shahriston” MFY hududida joylashgan “Chashma” tarixiy-me’moriy majmuasi hududida kuchli shamol oqibatida tadbirkorga tegishli bo‘lgan batut inshooti o‘z joyidan siljib, avtomobil yo‘liga ko‘chib tushgan.
Yuqoridagi hodisa oqibatida 1 dona tungi yoritgich ustuni shikastlangan. Voqea tufayli fuqarolar va yosh bolalar tan jarohati olmagan.
Shuningdek, avtotransport vositalariga ham zarar yetmagan. Hokimlik hozirda holat to‘liq o‘rganilib, bunday noxush holatlarning oldini olish bo‘yicha tegishli choralar ko‘rilayotganini ma’lum qildi.

A trampoline flew away in Namangan
A video circulated on social media showing a trampoline meant for children to play near the "Chashma" shrine in the Nurota district of the Navoi region being blown away by the wind. The khokimiyat of the Nurata district reacted to this situation.
According to the report, yesterday, April 27th, at 2:47 PM, in the "Chashma" historical and architectural complex located in the "Shahriston" neighborhood of the district, a trampoline structure belonging to an entrepreneur shifted from its location due to strong winds and fell onto the highway.
As a result of the above incident, 1 night lamp pole was damaged. Citizens and young children were not injured as a result of the incident.
Also, the vehicles were not damaged. The khokimiyat stated that the situation is currently being fully studied and appropriate measures are being taken to prevent such unpleasant situations.