Donald Tramp Putin va Zelenskiy bilan gaplashmoqchi
Joriy yilning 19 may kuni AQSH Prezidenti Donald Tramp Rossiya Prezidenti Vladimir Putin bilan telefon orqali muloqot qiladi. Bu haqda Amerika rahbari o‘zining Truth Social ijtimoiy tarmog‘ida yozib qoldirdi.
Trampning ta’kidlashicha, asosiy muhokama mavzulari – Ukrainadagi urushni to‘xtatish va savdo masalalari bo‘ladi.
“19 may kuni soat 10:00 (Vashington vaqti bilan) men Rossiya Prezidenti Vladimir Putin bilan telefonda gaplashaman. Kun tartibida qon to‘kilishini to‘xtatish va savdo masalalari bor. Keyin men Ukraina Prezidenti Vladimir Zelenskiy bilan, so‘ngra esa NATOning bir qator a’zolari bilan birgalikda suhbatlashaman”, deya yozgan Tramp.
Tramp, shuningdek, 19 may kunidan yaxshi natijalar kutayotgani va so‘ngida otishmalar to‘xtab, shafqatsiz urush yakunlanishiga umid qilib turganini qo‘shimcha qilgan.

On May 19 of this year, President of the USA Donald Trump will have a phone conversation with President of Russia Vladimir Putin. The American leader wrote about this on his Truth Social social network.
According to Trump, the main topics of discussion will be stopping the war in Ukraine and trade issues.
“On May 19 at 10:00 (Washington time) I will speak on the phone with the President of Russia, Vladimir Putin. The agenda includes stopping the bloodshed and trade issues. After that, I will speak with the President of Ukraine, Volodymyr Zelenskyy, and then with several members of NATO,” wrote Trump.
Trump also added that he expects good results from May 19 and ultimately hopes that the shootings will stop and the merciless war will end.