Tadbirlarning markaziy voqeasi – 5 iyun kuni Abu-Dabida o‘tadigan BAA-O‘zbekiston hamda 10 iyundagi O‘zbekiston-Qatar o‘yinlaridir. O‘zbekiston milliy terma jamoasining JCH-2026 ga chiqishida hal qiluvchi ahamiyatga ega bo‘lgan ushbu o‘yinlar 9 qavatli bino balandligiga teng bo‘lgan katta ekranlarda namoyish qilinadi.
Ommaviy tadbirlar nafaqat futbol tomoshasini, balki ochiq osmon ostidagi konsert dasturi va motivatsion shoularni ham o‘z ichiga olgan. Mazkur loyihada 100 mingdan ortiq yoshlar (16 yoshdan 40 yoshgacha) qatnashishi kutilmoqda.
“O‘zbekiston – iste’dodlar zamini” yoshlarni umumiy vatanparvarlik g‘oyasi ostida birlashtiradi, ularga yuksak natijalar sari intilishga rag‘bat beradi.
Zero, ertamiz egalarini jahonshumul maqsadlar bilan yashashi, faoliyat olib borishi uchun ilhomlantirish va imkoniyatlar yaratish Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev olib borayotgan siyosatlarining asosiy mezonidir!

As the first project of the movement, mass events will be held in the front square of the Uzbekistan National Library from June 5-10, reports the Prime Minister's press secretary.
The central event of the activities – are the games between UAE-Uzbekistan on June 5 in Abu Dhabi and Uzbekistan-Qatar on June 10. These games, crucial for the Uzbekistan national team's qualification to the World Cup 2026, will be shown on large screens as tall as a 9-storey building.
The mass events will include not only football viewing but also an open-air concert program and motivational shows. It is expected that more than 100,000 youths (aged 16 to 40) will participate in this project.
“Uzbekistan – the land of talents” unites the youth under the common idea of patriotism, encouraging them to strive for high achievements.
Indeed, inspiring the future generations to live with global ambitions, to be active, and to create opportunities is the main criterion of the policies led by our President Shavkat Mirziyoyev!