Isroildagi o‘zbekistonliklar raketa hujumi sababli ogohlantirildi
O‘zbekistonning Isroildagi elchixonasi mamlakat fuqarolariga raketa hujumidan saqlanish uchun qat’iy chollarni belgilab berdi.
'Isroildagi o‘zbekistonliklar raketa hujumi sababli ogohlantirildi'ning rasmi
O‘zbekistonning Isroildagi elchixonasi Isroil hududida yashayotgan yoki vaqtincha bo‘lib turgan mamlakat fuqarolariga shoshilinch murojaat yo‘lladi. Bunga raketa hujumlari xavfi sabab bo‘ldi.
Eron va Isroil o‘rtasidagi raketa otishmalari kutilishi munosabati bilan O‘zbekistonning Erondagi elchixonasi fuqarolardan tezkor ehtiyot choralarini ko‘rishni qat’iy tavsiya qildi.
1. Raketa hujumlari paytida tezlik bilan bomba boshpanalariga kiring.
2. Isroil hukumati va O‘zbekiston elchixonasi rasmiy xabarlarini kuzatib boring. Isroil front orti qo‘mondonligi bildirishnomalari va ogohlantirishlariga amal qiling.
3.  Shaxsingizni tasdiqlovchi hujjatlar va O‘zbekiston elchixonasining aloqa ma’lumotlarini doimo o‘zingiz bilan olib yuring.

Uzbeks in Israel were warned due to a rocket attack.
The Embassy of Uzbekistan in Israel has identified strict measures for citizens of the country to protect themselves from rocket attacks.
Image of 'Uzbeks in Israel were warned due to a rocket attack.'
The Embassy of Uzbekistan in Israel has issued an urgent appeal to citizens living or temporarily staying in Israeli territory. This was due to the risk of rocket attacks.
In light of the expected missile exchanges between Iran and Israel, the Embassy of Uzbekistan in Iran strongly advises citizens to take prompt precautionary measures.
1. Quickly seek shelter in bomb shelters during rocket attacks.
2. Follow official announcements from the Israeli government and the Uzbekistan Embassy. Comply with notifications and warnings from the Israeli Home Front Command.
3.  Always carry with you identifying documents and the contact information of the Uzbekistan Embassy.