Tramp Rossiya va Ukraina urushi haqida gapirdi
Tramp Ukraina urushini to‘xtata olishiga ishonchi komil emasligini aytdi, biroq bu uning ustuvor vazifasi ekanini ta’kidladi. Bu haqda “Politico” yozmoqda.
"Men bilmayman. Bu sodir bo‘ladimi yoki yo‘qmi, aniq ayta olmayman", — deya javob berdi AQSH prezidenti Ukrainadagi urushni to‘xtatish imkoniyati haqidagi savolga.
Shu bilan birga, Tramp Rossiya-Ukraina mojarosini to‘xtatish uning ustuvor maqsadi ekanini aytdi.
"Bu bayonot Trampning yaqinda Putin va Zelenskiy bilan bo‘lib o‘tgan suhbatlaridan so‘ng yangradi va vaziyat murakkabligi hamda mojaroni hal qilish borasidagi noaniqlikni ko‘rsatib bermoqda", deyiladi xabarda.

Trump said he is not entirely sure that he can stop the war in Ukraine, but stressed that it is his top priority. Politico reports.
"I don't know. Whether it will happen or not, I cannot say for sure," — the US president replied to a question about the possibility of stopping the war in Ukraine.
At the same time, Trump said that stopping the Russia-Ukraine conflict is his primary goal.
"This statement was made by Trump following recent conversations with Putin and Zelensky, and it highlights the complexity of the situation and the uncertainty regarding the resolution of the conflict," the report says.