O‘zbekistonda ota rekord darajada aliment to‘laydi
Nukus shahrida erkak 1 nafar farzandi 2,2 mlrd so‘m aliment pulini to‘liq miqdorda oldindan to‘lab berdi.
'O‘zbekistonda ota rekord darajada aliment to‘laydi'ning rasmi
Qoraqalpog‘istonning Nukus shahrida erkak 1 nafar farzandi uchun aliment pulini to‘liq miqdorda oldindan to‘lab berdi. Bu haqda Nukus shahar MIB xabar berdi.
Unga ko‘ra, erkak  farzandi 18 yoshgacha to‘lgunga qadar to‘lashi lozim bo‘lgan aliment pullarini oldindan to‘lash istagini bildirgan.
Qarzdorga Vazirlar Mahkamasining 808-son qaroriga muvofiq farzandi voyaga yetguniga qadar to‘lanishi lozim bo‘lgan aliment pullarini oldindan to‘lashi mumkinligi tushuntirilgan va kelgusi 13 yil davomida to‘lashi lozim bo‘lgan aliment pullari hisoblab chiqilgan. Qayd qilinishicha u 2 milliard 270 million 812 ming so‘mni tashkil etgan.
Shundan keyin aliment undiruvchi ayol MIB Nukus shahar bo‘limiga kelib, hisoblab chiqilgan 2 mlrd so‘mdan ortiq mablag‘ni sobiq turmush o‘rtog‘idan olganini tasdiqlagan.

In the city of Nukus, a man paid the full amount of 2.2 billion soums in alimony in advance for one child.
Image of 'In Uzbekistan, fathers pay record-high alimony.'
In the city of Nukus, Karakalpakstan, a man fully prepaid the alimony for his child. The Nukus city DIA reported this.
According to the report, the man expressed his desire to prepay the alimony payments that he would have been obligated to pay until the child reaches 18 years of age.
The debtor was informed that, in accordance with Resolution No. 808 of the Cabinet of Ministers, it is possible to prepay the alimony payments required until the child comes of age. The alimony payments for the next 13 years were calculated. It was noted that the amount totaled 2 billion 270 million 812 thousand soums.
Afterward, the woman receiving the alimony came to the Nukus city DIA department and confirmed that she had received over 2 billion soums from her ex-husband as calculated.