Endi PPX pulli xizmat koʻrsatadi
Yuridik shaxslar xizmatdan foydalanish uchun YAIDXP va Davlat xizmatlari markazlariga murojaat qilishlari mumkin.
'Endi PPX pulli xizmat koʻrsatadi'ning rasmi
O‘zbekistonda 1 sentyabrdan PPH bo‘linmalari yuridik shaxslar bilan tuzilgan shartnoma asosida jamoat tartibini saqlash va jamoat xavfsizligini ta’minlash borasidagi pullik xizmatlarni ko‘rsatishi mumkin bo‘ladi. Ushbu qaror Vazirlar Mahkamasi tomonidan 30 iyul kuni qabul qilindi.
Qarorga ko‘ra, 1 sentyabrdan boshlab yuridik shaxslar PPH bo‘linmalariga shartnoma-huquqiy asosda xizmatlardan foydalanish uchun YAIDXP va Davlat xizmatlari markazlari orqali murojaat qilishlari mumkin bo‘ladi.
PPH bo‘linmalari IIVning «Elektron patrul» tizimi orqali xizmat ko‘rsatishi mumkin bo‘ladi. Yuridik shaxslar ushbu xizmatdan foydalanish uchun ariza berishlari kerak bo‘ladi. Belgilangan shakldagi ariza vakolatli organ tomonidan qabul qilingan kundan boshlab 10 ish kuni mobaynida ko‘rib chiqiladi.
Jamoat joylarida jamoat tartibi va xavfsizligini ta’minlash maqsadida PPH bo‘linmalari tomonidan ko‘rsatiladigan xizmatlar tariflari Iqtisodiyot va moliya vazirligi bilan kelishilgan holda belgilanadi.

Andy PPX provides services.
Starting from September 1, Public Order Maintenance Units in Uzbekistan will be able to provide paid services for maintaining public order and ensuring public safety based on contracts with legal entities. This decision was adopted by the Cabinet of Ministers on July 30.
According to the decision, starting from September 1, legal entities can apply through the Unified Interactive Public Services Portal and State Services Centers to utilize services from Public Order Maintenance Units on a contractual basis.
Public Order Maintenance Units may provide services through the "Electronic Patrol" system of the Internal Affairs Department. Legal entities must submit an application to use this service. The application in the prescribed form will be reviewed within 10 working days from the date of acceptance by the authorized body.
The tariffs for services provided by Public Order Maintenance Units to ensure public order and safety in public places will be determined in agreement with the Ministry of Economy and Finance.