Surxondaryoda tanish ayolning yalang‘och videolarini tarqatmaslik uchun 1 000 dollar talab qilgan erkak ushlandi
Erkak pullarni olayotgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan qo'lga tushgan.
Surxondaryo viloyati Muzrabot tumanida ayolga uning behayo videolarini tarqatib yuborish bilan tahdid qilib, pul talab qilgan erkak qo‘lga olindi. Bu haqda viloyat IIB matbuot xizmati xabar qildi.
Tegishli organ vakillari tomonidan Muzrabot tumanida o‘tkazilgan tezkor tadbirlarda 1986 yil ushbu tumanda tug‘ilgan fuqaro 1985 yilda Tojikiston Respublikasi Dushanbe shahrida tug‘ilgan, Rossiya Federatsiyasi fuqarosi bo‘lgan ayolning yalang‘och holatdagi videolarini qo‘lga kiritib, ayolni videolarni ijtimoiy tarmoqlarda tarqatib yuborish bilan qo‘rqitgan.
Ushbu shaxs ayoldan 1 000 AQSh dollari miqdorida pul talab qilgan. U pullarni jabrlanuvchining dugonasi, 1988 yil Sho‘rchi tumanida tug‘ilgan Termiz shahrida yashovchi fuqarodan talab qilingan pullardan 900 dollar va 1 million 250 ming so‘m miqdoridagi mablag‘ni olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan qo‘lga tushdi.
Mazkur holat yuzasidan Termiz shahar IIB huzuridagi tergov bo‘limi tomonidan Jinoyat kodeksining 165-moddasi 1-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

A man was detained in Surkhandarya for demanding $1,000 not to distribute intimate videos of a familiar woman.
The man was caught with material evidence while taking the money.
Image of 'A man was detained in Surkhandarya for demanding $1,000 not to distribute intimate videos of a familiar woman.'
A man who threatened a woman by distributing her indecent videos and demanding money was apprehended in the Muzaobod district of Surkhandarya region. The press service of the regional DIA reported this.
During rapid operational measures conducted by relevant authorities in the Muzaobod district, a citizen born in 1986 in the same district was found to have obtained videos of a woman—born in 1985 in Dushanbe, Tajikistan, and a citizen of the Russian Federation—in a naked state. He then threatened to distribute these videos on social networks.
The individual demanded $1,000 USD from the woman. He was caught red-handed while receiving the money, having already obtained $900 and 1,250,000 soums from the victim's friend, a resident of Termez city born in 1988 in the Shurchi district.
Regarding this incident, the investigative department under the Termez city DIA has initiated a criminal case under Part 1 of Article 165 of the Criminal Code, and preliminary investigative actions are currently underway.