U Otabek Umarov hamrohligida aralash jang san'ati bo'yicha tayyorgarlik jarayonlari bilan tanishdi va o'z tavsiyalarini berdi.
'Habib Nurmagomedov "Jar" sport majmuasiga tashrif buyurdi'ning rasmi
Jahonga mashhur aralash jang san'ati ustasi, UFCning sobiq chempionlaridan biri Habib Nurmagomedov kecha Toshkentga tashrif buyurib, O‘zbekiston Aralash jang san'ati assotsiatsiyasi faoliyati bilan tanishdi. Tashrif doirasida u Ichki ishlar vazirligi huzuridagi "Jar" sport majmuasiga bordi.
U yerda Nurmagomedovni assotsiatsiya raisi Aziz Tashpulatov, Otabek Umarov, MOQ rahbariyati, murabbiylar va sportchilar kutib olishdi. Uchrashuvda aralash jang san'atini rivojlantirish, xalqaro hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, musobaqalar tashkil etish va mutaxassislar malakasini oshirish masalalari muhokama qilindi.
Habib sportchilarni tayyorlash bo‘yicha shaxsiy tajribasi bilan o‘rtoqlashib, O‘zbekistonda sport salohiyati yuqori ekanligini ta'kidladi:
"Agar o‘zbek yoshlariga to‘g‘ri yo‘nalish berilsa, aralash jang san'atida ham dunyoda yetakchi bo‘lishlari mumkin", — dedi u.
Tashrif yakunida Nurmagomedov yosh sportchilar bilan uchrashib, motivasion nutq so‘zladi va ularga amaliy maslahatlar berdi.

Otabek Umarov became acquainted with the training process in mixed martial arts and gave his recommendations.
Image of 'Khabib Nurmagomedov visited the "Zhar" sports complex.'
World-renowned mixed martial arts master, one of the former UFC champions, Khabib Nurmagomedov visited Tashkent yesterday and familiarized himself with the activities of the Mixed Martial Arts Association of Uzbekistan. As part of his visit, he went to the "Jar" sports complex under the Ministry of Internal Affairs.
There, Nurmagomedov was welcomed by the association's president Aziz Tashpulatov, Otbek Umarov, the leadership of the MIA, coaches, and athletes. The meeting discussed issues of developing mixed martial arts, establishing international cooperation, organizing competitions, and improving the qualifications of specialists.
Khabib shared his personal experience in training athletes and emphasized the high sports potential in Uzbekistan:
"If Uzbek youth are given the right direction, they can also become world leaders in mixed martial arts," he said.
At the end of the visit, Nurmagomedov met with young athletes, gave a motivational speech, and offered them practical advice.