"O'zgidromet" bugun, 23 oktyabr kuni kuzatiladigan ob-havo ma'lumotlarini e'lon qildi.
Unga ko'ra, Toshkent shahrida havo biroz bulutli, vaqti-vaqti bilan o'zgaruvchan bo'ladi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 11-13 daraja, kunduzi 26-28 daraja bo'ladi.
Qoraqalpog'iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o'zgaruvchan bo'ladi, kechasi va ertalab ayrim joylarda qisqa muddatli yomg'ir yog'adi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 5-10 daraja, kunduzi 21-26 daraja bo'ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatida havo biroz bulutli, ba'zi joylarda o'zgaruvchan bo'ladi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 8-13 daraja, kunduzi 23-28 daraja bo'ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatida havo biroz bulutli, ba'zi joylarda o'zgaruvchan bo'ladi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 8-13 daraja, kunduzi 23-28 daraja bo'ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatida havo biroz bulutli, ba'zi joylarda o'zgaruvchan bo'ladi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 8-13 daraja, kunduzi 25-30 daraja bo'ladi.
Andijon, Namangan va Farg'ona viloyatida havo biroz bulutli, ba'zi joylarda o'zgaruvchan bo'ladi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 8-13 daraja, kunduzi 23-28 daraja bo'ladi.
Respublikaning tog'li hududlarida havo biroz bulutli, ba'zi joylarda o'zgaruvchan bo'ladi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 5-10 daraja, kunduzi 18-23 daraja bo'ladi.

"Uzhydromet" announced the weather forecast for today, October 23.
According to it, in Tashkent city, the weather will be partly cloudy, occasionally variable, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 3-8 m/s. The temperature at night will be 11-13 degrees, during the day 26-28 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be variable, with short-term rain in some places at night and in the morning. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 5-10 degrees, during the day 21-26 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 8-13 degrees, during the day 23-28 degrees.
In Tashkent, Sirdaryo, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 8-13 degrees, during the day 23-28 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 8-13 degrees, during the day 25-30 degrees.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 5-10 m/s. The temperature at night will be 8-13 degrees, during the day 23-28 degrees.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 5-10 degrees, during the day 18-23 degrees.