Bugun ayrim joylarda qor yog‘ishi mumkin
Unga ko‘ra, Toshkent shahrida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, kechasi yomg‘ir yog‘adi, qorga aylanishi mumkin. Kunduzi yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol g‘arbdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-2 daraja iliq, kunduzi 5-7 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm viloyatida havo bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol shimoli-sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 5-10 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol shimoli-sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 2 daraja sovuq, 3 daraja iliq, kunduzi 6-11 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, kechasi va ertalab ba’zi joylarda biroz yomg‘ir yog‘adi, qorga aylanishi mumkin. Kunduzi yog‘ingarchilik kutilmaydi. G‘arbiy shamol yo‘nalishini o‘zgartirib, shimoli-sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi kechasi 0-5 daraja iliq, ba’zi joylarda 2 daraja gacha sovuq, kunduzi 5-10 daraja iliq bo‘ladi.
Samarqand viloyatida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol shimoli-sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja iliq, ba’zi joylarda 2 daraja gacha sovuq, kunduzi 5-10 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol shimoli-sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja iliq, ba’zi joylarda 2 daraja gacha sovuq, kunduzi 10-15 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, kechasi va ertalab ba’zi joylarda biroz yomg‘ir yog‘adi, qorga aylanishi mumkin. Kunduzi yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 0-5 daraja iliq, kunduzi 5-10 daraja iliq bo‘ladi.
Respublikaning tog‘oldi va tog‘li hududlarida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, ba’zi joylarda qor yog‘adi, tuman tushishi mumkin. G‘arbiy shamol yo‘nalishini o‘zgartirib, shimoli-sharqdan 9-14 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 5-10 daraja sovuq, kunduzi-3 daraja sovuq-2 daraja iliq bo‘ladi.
'Bugun tunda Oy bilan bog‘liq yana bir “super” hodisa sodir bo‘ladi'ning rasmi
Bu qiziq Bugun 08:36
Bugun tunda Oy bilan bog‘liq yana bir “super” hodisa sodir bo‘ladi
Bu yilgi eng katta va eng yorqin to‘liq Oy 5 noyabrdan 6 noyabrgа o‘tar kechasi Toshkent osmonida ko‘rinadi.

According to it, the weather in Tashkent city will be changeable, with rain at night, possibly turning into snow. No precipitation is expected during the day. The wind will blow from the west at 3-8 m/s. The temperature at night will be 0-2 degrees above zero, during the day 5-7 degrees above zero.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be cloudy, changeable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the northeast at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees below zero, during the day 5-10 degrees above zero.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be cloudy, changeable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the northeast at 7-12 m/s. The temperature at night will be 2 degrees below zero to 3 degrees above zero, during the day 6-11 degrees above zero.
In Tashkent, Sirdaryo, and Jizzakh regions, the weather will be changeable, with some rain in some places at night and in the morning, possibly turning into snow. No precipitation is expected during the day. The western wind direction will change, blowing from the northeast at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees above zero, in some places down to 2 degrees below zero, during the day 5-10 degrees above zero.
In Samarkand region, the weather will be changeable, no precipitation is expected. The wind will blow from the northeast at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees above zero, in some places down to 2 degrees below zero, during the day 5-10 degrees above zero.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be slightly cloudy, changeable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the northeast at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees above zero, in some places down to 2 degrees below zero, during the day 10-15 degrees above zero.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be slightly cloudy, with some rain in some places at night and in the morning, possibly turning into snow. No precipitation is expected during the day. The wind will blow from the west at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees above zero, during the day 5-10 degrees above zero.
In the foothill and mountainous areas of the Republic, the weather will be changeable, snow is possible in some places, and fog may occur. The western wind direction will change, blowing from the northeast at 9-14 m/s. The temperature at night will be 5-10 degrees below zero, during the day 3 degrees below zero to 2 degrees above zero.