Жидда — Тошкент рейси фавқулодда тиббий ҳолат сабаб Баҳрайнда қўнишга мажбур бўлди
Ma’lum qilinishicha, parvoz vaqtida keksa yoshdagi yo‘lovchining yuragi to‘xtab qolgan. Samolyot ekipaji — havo kemasi komandiri Roman Degtev va ikkinchi uchuvchi Yegor Smirnov — vaziyatni inobatga olgan holda tezkor qaror qabul qilib, eng yaqin aeroportga favqulodda qo‘nishni amalga oshirgan.
Qayd etilishicha, bort kuzatuvchilar ekipaji brigadir Svetlana Bolkonskaya rahbarligida qo‘nishgacha yo‘lovchiga birinchi tibbiy yordam ko‘rsatgan.
Samolyot qo‘ngandan so‘ng esa mahalliy shifokorlar tomonidan reanimatsion tadbirlar o‘tkazilib, yo‘lovchining ahvoli barqarorlashtirilgan.
Shundan so‘ng u davolanish uchun mahalliy klinikaga olib ketilgan. Yo‘nilg‘i quyilgandan keyin reys parvozni davom ettirib, taxminan ikki soat kechikish bilan mahalliy vaqt bilan soat 09:49 da Toshkent aeroportiga xavfsiz qo‘ngan.

Jeddah — Tashkent flight forced to land in Bahrain due to medical emergency.
"Air Samarkand" airline's flight 9S-3306 from Jeddah to Tashkent made an emergency landing at Bahrain airport due to the sharp deterioration of a passenger's condition during the flight.
It is reported that during the flight, an elderly passenger's heart stopped. The aircraft crew — the aircraft commander Roman Degtev and the second pilot Egor Smirnov — taking the situation into account, made a quick decision and performed an emergency landing at the nearest airport.
It is noted that the cabin crew, led by senior flight attendant Svetlana Bolkonskaya, provided first medical aid to the passenger before landing.
After the plane landed, resuscitation measures were carried out by local doctors, and the passenger's condition was stabilized.
After that, he was taken to a local clinic for treatment. After refueling, the flight continued its journey and landed safely at Tashkent airport at 09:49 local time, with a delay of approximately two hours.