Dam olish kunlari respublika boʻyicha havo harorati koʻtariladi
Bugun kechasi O‘zbekiston hududi sovuq antisiklon ta’siri ostida bo‘ladi. Havo harorati asosan bugun kunduzi 0...-3 daraja sovuq, kechasi 24 yanvarda -5...-8 daraja sovuq bo‘ladi. Bu haqda O‘zgidromet xabar bermoqda.
24 yanvar kuni kunduzi sovuq antisiklon O‘zbekiston hududidan chekinadi va sovuq havo massalarining ta’siri asta-sekin kuchsizlanadi. Harorat kunduzi 0...+3 daraja iliq atrofida bo‘ladi.
25 yanvar yakshanba kuni havo harorati nisbatan ko‘tariladi. Kechalari -3...+2 daraja, kunduz kunlari +5...+8 daraja bo‘ladi.
23-24 yanvar kunlari O‘zbekiston hududining katta qismida asosan yog‘ingarchiliksiz ob-havo kuzatiladi, faqat Farg‘ona vodiysi viloyatlarida bugun kunning birinchi yarmida ba’zi joylarda kuchsiz qor yog‘adi, Navoiy, Samarqand, Qashqadaryo viloyatlarida ertaga kunning yarmida ba’zi joylarda biroz yog‘ingarchilik (yomg‘ir, qor) bo‘ladi.
25 yanvar kuni faqat Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm viloyatida va Farg‘ona vodiysi viloyatlaridan tashqari respublikaning ayrim joylarida biroz yog‘ingarchilik (yomg‘ir, qor) bo‘lishi mumkin,.
Respublikaning ba’zi joylariga tuman tushishi mumkin.
24-25 yanvarda respublika bo‘yicha ba’zi joylarda shamol tezligi 15-20 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda ba’zida 22-25 m/s gacha kuchayishi mumkin.
Toshkentda bugun va ertaga yog‘ingarchilik kutilmaydi. Kechasi va ertalab tuman tushishi mumkin.
Yakshanba kuni asosan yomg‘ir ko‘rinishida biroz yog‘ingarchilik bo‘lishi mumkin. Yo‘llarda ba’zi joylarda yaxmalak kuzatiladi.
Havo harorati bugun kunduzi -1...-3 daraja sovuq bo‘ladi. Shanba kuni kechasi -6...-8 daraja sovuq, kunduzi 0...+2 daraja iliq bo‘ladi. Yakshanba kuni kechasi -1...+1 daraja, kunduzi +5...+7 daraja bo‘ladi.

The days of giving are expected to bring a rise in air temperature across the republic.
Tonight, the territory of Uzbekistan will be under the influence of a cold anticyclone. The air temperature will be mainly 0...-3 degrees Celsius during the day today, and -5...-8 degrees Celsius tonight on the 24th of January. This was reported by Uzgidromet here.
On January 24th during the day, the cold anticyclone will recede from the territory of Uzbekistan and the influence of cold air masses will gradually weaken. The temperature during the day will be around 0...+3 degrees Celsius, relatively warm.
On Sunday, January 25th, the air temperature will rise relatively. At night it will be -3...+2 degrees, during the daytime +5...+8 degrees.
On January 23-24, mainly dry weather is expected in most of Uzbekistan, with only weak snow possible in some places in the Fergana Valley provinces in the first half of the day today, and some precipitation (rain, snow) possible in some places in Navoi, Samarkand, and Kashkadarya provinces in the second half of the day tomorrow.
On January 25th, some precipitation (rain, snow) is possible only in some places of the republic, except for the Republic of Karakalpakstan, Khorezm province, and the Fergana Valley provinces.
Fog is possible in some places of the republic.
On January 24-25, wind speed may increase to 15-20 m/s in some places across the republic, and in some areas it may occasionally increase to 22-25 m/s.
In Tashkent, precipitation is not expected today or tomorrow. Fog is possible at night and in the morning.
On Sunday, some precipitation is possible, mainly in the form of rain. Slippery conditions may be observed on roads in some places.
The air temperature today during the day will be -1...-3 degrees Celsius. On Saturday night it will be -6...-8 degrees, during the day 0...+2 degrees, relatively warm. On Sunday night it will be -1...+1 degrees, during the day +5...+7 degrees.