AQSh va Eron bo‘yicha muzokaralar yakuniy qarorsiz qoldi
Tramp Eron bilan bog'liq kelishuv yuzasidan o'tkazilgan uchrashuvni hech qanday yakuniy qarorsiz yakunladi.
'AQSh va Eron bo‘yicha muzokaralar yakuniy qarorsiz qoldi'ning rasmi
AQSh prezidenti Donald Tramp Eron bilan bog‘liq kelishuv yuzasidan o‘tkazilgan uchrashuvni hech qanday yakuniy qarorsiz yakunladi. Bu haqda The New York Times nashri AQSh ma’muriyatidagi yuqori lavozimli manbaga tayanib xabar berdi.
Manbaga ko‘ra, vaziyat xonasida bo‘lib o‘tgan uchrashuv taxminan ikki soat davom etgan. Biroq muhokamalar yakunida Eron bilan yangi kelishuv bo‘yicha aniq qaror qabul qilinmagan.
Ma’muriyatdagi ayrim rasmiylar kelishuvga yaqinlashilganini ta’kidlamoqda, biroq hali ham muhokama qilinayotgan masalalar mavjud. Jumladan, Eron bilan bog‘liq moliyaviy masalalar va ayrim shartlar bo‘yicha kelishmovchiliklar saqlanib qolmoqda.
The New York Times qayd etishicha, ushbu jarayon AQSh tashqi siyosatining muhim yo‘nalishlaridan biri bo‘lib, muzokaralar davom etmoqda.

Negotiations regarding the USA and Iran remained without a final decision.
US President Donald Trump concluded a meeting on an agreement related to Iran without any final decision. The New York Times reported this, citing a high-ranking source in the US administration.
According to the source, the meeting, which took place in the Situation Room, lasted approximately two hours. However, no specific decision on a new agreement with Iran was made at the end of the discussions.
Some officials in the administration emphasize that they have approached an agreement, but there are still issues being discussed. In particular, disagreements remain over financial matters related to Iran and certain conditions.
The New York Times notes that this process is one of the important directions of US foreign policy, and negotiations are ongoing.