Odamlar orasida “Saturn” nomi bilan tanilgan oʻzbekistonlik pop-MMA jangchisi Ogʻabek Abdumuminov ijtimoiy tarmoqda tarqalgan video sabab jarimaga tortildi. Bu haqda Toshkent shahar IIBB Yoʻl harakati xavfsizligi boshqarmasi axborot xizmati maʼlum qildi.
Maʼlum qilinishicha, jangchining transport vositasini xavfsizlik kamarisiz boshqargani aks etgan video ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokamalarga sabab boʻlgan.
Holat yuzasidan Yoʻl harakati xavfsizligi boshqarmasi qidiruv boʻlimi tomonidan jangchi chaqirtirilib, unga nisbatan tegishli maʼmuriy bayonnoma rasmiylashtirilgan.
“Avtotransport vositasini xavfsizlik kamarisiz boshqarganman. Video ijtimoiy tarmoqlarda tarqalganidan soʻng keng muhokamalarga sabab boʻldi. Bunday holat takrorlanmaydi”, dedi Ogʻabek Abdumuminov.

Uzbek pop-MMA fighter Oghabek Abdumuminov, known among people as "Saturn," has been fined due to a video that spread on social media. This was reported by the information service of the Traffic Safety Department of the Tashkent City Internal Affairs Directorate.
According to the report, a video showing the fighter driving a vehicle without a seatbelt caused widespread discussion on social media.
In connection with the incident, the fighter was summoned by the search unit of the Traffic Safety Department, and an appropriate administrative report was formalized against him.
"I drove a motor vehicle without a seatbelt. After the video spread on social media, it caused widespread discussion. Such a situation will not be repeated," said Oghabek Abdumuminov.