Sindorov va Asaubayeva Monakodagi “Formula-1” poygasida ko‘rinish berdi.
22 yoshli Bibisara Asaubayeva yaqinda Norvegiyaning Oslo shahrida o‘tkazilgan nufuzli shaxmat turnirida g‘olib chiqib, musobaqa tarixidagi eng yosh chempionga aylangan.
'Sindorov va Asaubayeva Monakodagi “Formula-1” poygasida ko‘rinish berdi.'ning rasmi
O'zbekistonlik grossmeyster Javohir Sindorov hamda qozog'istonlik shaxmatchi Bibisara Asaubaeva "Formula-1" bo'yicha Monako Gran-prisiga tashrif buyurdi. Bu haqda Asaubaeva o'zining Telegram-kanalida ma'lum qildi.
Qayd etilishicha, 22 yoshli Bibisara Asaubaeva yaqinda Norvegiyaning Oslo shahrida o'tkazilgan nufuzli shaxmat turnirida g'olib chiqib, musobaqa tarixidagi eng yosh chempionga aylangan. Shundan so'ng u Javohir Sindorov bilan birga Monte-Karloga yo'l olgan.
Asaubaeva ijtimoiy tarmoqda Monako shahri va poyga trassasidan olingan suratlar bilan o'rtoqlashgan. Uning ma'lum qilishicha, u musobaqa trassasi bo'ylab velosipedda sayr qilish imkoniga ega bo'lgan va poygada VIP mehmon sifatida qatnashgan.
"Men "Formula-1" poygasining so'nggi kunida ishtirok etdim. Bu juda qiziqarli bo'ldi. Shuningdek, Donald Trumpning o'g'li kabi ko'plab mashhur insonlarni ham ko'rdim", deb yozgan Asaubaeva.
Ayni vaqtda ijtimoiy tarmoqlarda Bibisara Asaubaeva va Javohir Sindorov o'rtasida yaqin munosabatlar borligi haqida turli taxminlar bildirilmoqda. Biroq shaxmatchilarning o'zi bu haqda hech qanday rasmiy bayonot bermagan.
Ma'lumot uchun, Javohir Sindorov yil oxirida jahon shaxmat toji uchun kurashadigan nomzodlar turniri ishtirokchilaridan biri hisoblanadi. U Norvegiyadagi musobaqada qatnashmagan bo'lsa-da, Asaubaevani qo'llab-quvvatlash maqsadida Osloga borgani haqida xabarlar tarqalgan edi.

Sindorov and Asaubaeva appeared at the Formula 1 race in Monaco.
22-year-old Bibisara Asaubayeva recently won a prestigious chess tournament held in Oslo, Norway, becoming the youngest champion in the history of the competition.
Image of 'Sindorov and Asaubaeva appeared at the Formula 1 race in Monaco.'
Uzbek grandmaster Javokhir Sindarov and Kazakh chess player Bibisara Assaubayeva visited the Monaco Grand Prix of Formula 1. Assaubayeva announced this on her Telegram channel.
It is noted that 22-year-old Bibisara Assaubayeva recently won a prestigious chess tournament held in Oslo, Norway, becoming the youngest champion in the tournament's history. After that, she went to Monte Carlo along with Javokhir Sindarov.
Assaubayeva shared photos taken in the city of Monaco and on the race track on social media. According to her, she had the opportunity to cycle along the race track and participated in the race as a VIP guest.
"I attended the final day of the Formula 1 race. It was very interesting. I also saw many famous people, such as Donald Trump's son," wrote Assaubayeva.
Currently, various speculations are circulating on social media about a close relationship between Bibisara Assaubayeva and Javokhir Sindarov. However, the chess players themselves have not issued any official statement on this matter.
For reference, Javokhir Sindarov is one of the participants in the Candidates Tournament, where he will compete for the world chess crown at the end of the year. Although he did not participate in the tournament in Norway, there were reports that he went to Oslo to support Assaubayeva.