Mirziyoyev Filippindagi halokatli zilzila munosabati bilan Markosga taʼziya bildirdi
Davlat rahbari o‘z murojaatida tabiiy ofat qurbonlarining oila a’zolari va yaqinlariga chuqur hamdardlik bildirib, ularning dardiga sherik ekanini ta’kidlagan.
'Mirziyoyev Filippindagi halokatli zilzila munosabati bilan Markosga taʼziya bildirdi'ning rasmi
O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Filippin Respublikasining Mindanao oroli janubiy sohillari yaqinida yuz bergan kuchli zilzila oqibatida insonlar halok bo'lgani va jabrlanganlar borligi munosabati bilan mamlakat Prezidenti Ferdinand Romualdes Marcos kichikka ta'ziya yo'lladi.
Davlat rahbari o'z murojaatida tabiiy ofat qurbonlarining oila a'zolari va yaqinlariga chuqur hamdardlik bildirib, ularning dardiga sherik ekanini ta'kidlagan. Shuningdek, jarohat olgan fuqarolarning tez orada sog'ayib ketishini tilagan.
Ma'lum qilinishicha, Mindanao oroli yaqinida sodir bo'lgan kuchli zilzila aholi yashash manzillari hamda qator infratuzilma obyektlariga jiddiy zarar yetkazgan. Hozirda hududda qutqaruv ishlari davom etmoqda, vayronalar ostida qolganlarni qidirish va jabrlanganlarga yordam ko'rsatish choralari ko'rilmoqda.
Filippin rasmiylarining dastlabki ma'lumotlariga ko'ra, qurbonlar va jabrlanganlar soniga oid raqamlar aniqlashtirilmoqda. Mamlakatning bir qator hududlarida favqulodda xizmatlar kuchaytirilgan tartibda ish olib bormoqda.

Mirziyoyev expressed condolences to Marcos over the devastating earthquake in the Philippines.
The head of state, in his address, expressed deep condolences to the family members and close relatives of the natural disaster victims, emphasizing that he shares their grief.
Image of 'Mirziyoyev expressed condolences to Marcos over the devastating earthquake in the Philippines.'
President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev sent condolences to President Ferdinand Romualdez Marcos Jr. of the Republic of the Philippines regarding the loss of life and injuries resulting from the strong earthquake that occurred near the southern coast of Mindanao Island.
In his address, the head of state expressed deep condolences to the families and loved ones of the natural disaster victims and emphasized his solidarity with their grief. He also wished for a speedy recovery for the injured citizens.
According to reports, the strong earthquake near Mindanao Island caused serious damage to residential areas and a number of infrastructure facilities. Rescue operations are currently ongoing in the area, with measures being taken to search for those trapped under the rubble and provide assistance to the injured.
According to preliminary data from Philippine officials, the numbers of victims and injured are being clarified. Emergency services are operating at an enhanced level in a number of regions of the country.