Qozog‘istonda yoqilg‘i quyish shahobchasida yong‘in sodir bo‘ldi
Yong'in o'chirilgandan so'ng avtomobil salonida uch nafar shaxs — ayol va ikki yosh bolaning jasadlari topilgan.
'Qozog‘istonda yoqilg‘i quyish shahobchasida yong‘in sodir bo‘ldi'ning rasmi
Qozog'istonning Oqtobe viloyati 19 iyun kuni yoqilg'i quyish shahobchalaridan birida sodir bo'lgan fojiali yong'in oqibatida ayol va ikki norasida bola halok bo'ldi. Bu haqda ZTB NEWS xabar qildi.
Ma'lum qilinishicha, voqea Bokenbay Batyra va Makataev ko'chalari kesishmasida joylashgan AGZSda yuz bergan. Honda avtomobili zapravka hududida to'satdan yongan.
Yong'in o'chirilgandan so'ng avtomobil salonida uch nafar shaxs — ayol va ikki norasida bolaning jasadlari topilgan. Yana bir kishi jarohatlanib, shifoxonaga yetkazilgan.
Oqtobe viloyati politsiya departamenti tomonidan portlovchi ob'ektlarda xavfsizlik qoidalarini buzish moddasi bo'yicha jinoyat ishi qo'zg'atilgan.

In the Aktobe region of Kazakhstan, on June 19, a woman and two infants died as a result of a tragic fire at one of the fuel filling stations. This was reported by ZTB NEWS here.
According to reports, the incident occurred at a gas station located at the intersection of Bokenbai Batyr and Makataev streets. A Honda car suddenly caught fire in the station area.
After the fire was extinguished, the bodies of three individuals—a woman and two infants—were found in the car's cabin. Another person was injured and taken to a hospital.
The Aktobe region police department has opened a criminal case under the article on violation of safety rules at explosive facilities.
According to the department, the owner of the gas station has been detained and placed in a temporary detention facility.