O'zbekistonga Koreyadan uchinchi “Hyundai Rotem” tezyurar poyezd keltirildi
O‘zbekistonga Janubiy Koreyaning Hyundai Rotem kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilgan uchinchi tezyurar yo‘lovchi poyezdi olib kelindi.
“Temiryo‘lkargo” AJ ma’lum qilishicha, yirik temiryo‘l tarkibini tashish jarayoni zavoddan oxirgi manzilgacha “eshikdan-eshikkacha” tamoyili asosida amalga oshirilgan.
Qayd etilishicha, zamonaviy tezyurar poyezdlar mamlakatda yo‘lovchi tashish xizmatlari sifatini oshirish va ichki turizmni rivojlantirishga xizmat qiladi.
Transport vazirligi ma’lumotiga ko‘ra, yaqin kelgusida Hyundai Rotem poyezdlari Toshkentdan Andijon va Termiz yo‘nalishlariga ham yo‘lga qo‘yilishi rejalashtirilmoqda.

The third "Hyundai Rotem" high-speed train has been brought to Uzbekistan from Korea.
The third high-speed passenger train produced by South Korea's Hyundai Rotem company has been brought to Uzbekistan.
“Temiryo’lkargo” JSC reported that the process of transporting the large railway composition from the factory to the final destination was carried out on the "door-to-door" principle.
It is noted that modern high-speed trains will serve to improve the quality of passenger transportation services and develop domestic tourism in the country.
According to the Ministry of Transport, it is planned to launch Hyundai Rotem trains on the Tashkent-Andijan and Tashkent-Termez routes in the near future.